HaberlerGündemSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Baykan ilçesinde incelemelerde bulundu

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Baykan ilçesinde incelemelerde bulundu

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 21 yıl önce kaymakam olarak görev yaptığı ilçede incelemelerde bulundu.

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Baykan ilçesinde incelemelerde bulundu

İlk olarak Baykan ilçesine bağlı Yarımca köyünü ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, ilçe Kaymakamı Mehmet Tunç ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Yarımca ve Kasımlı köylerini ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu köylülerle sohbet ederek, sorun ve talepleri dinledi.

Köylülerin köy yolu standardının yükseltilmesi, örnek köy olma, şehitliğin yapılması ve gençlere yönelik halı saha ve benzeri sosyal alanların yapılması yönündeki taleplerini dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu, bunların imkanlar ölçüsünde değerlendirileceğini söyledi.

Köylülerin, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Projesi kapsamında dağıtılması planlanan küçük ve büyük baş hayvanlar konusundaki taleplerini İl Müdürü Ergün Demirhan’la görüşerek, gerekli talimatları verdi.

Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra ilçeye bağlı Atabağı beldesine geçti. Burada Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale, encümen üyeleri, muhtarlar ile köylüler tarafından karşılanan Vali Hacıbektaşoğlu belediye hizmet binasına geçti. Burada Belediye Başkanı Lale’den beldede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıllar önce kaymakam olarak görev yaptığı ilçeyi vali olarak gezmenin kendisi için mutluluk verici olduğunu ve duygulu anlar yaşadığını belirten Vali Hacıbektaşoğlu, "Yıllar sonra Yarımca, Kasımlı köyleri ile Atabağı beldesini gezdim. Vatandaşlarla görüşme imkânı buldum. Duygulu anlar yaşadım. Ancak hepsinin yıllar içinde geliştiğini ve büyüdüğünü görmek beni mutlu etti." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER