HaberlerGündemSiirt'te yeni konulan uyarı levhalarına uymayanlara 130 TL cezai işlem uygulanacak

Siirt'te yeni konulan uyarı levhalarına uymayanlara 130 TL cezai işlem uygulanacak

Siirt'te trafik polisleri, OPET Kavşağı'na yeni konulan "U dönüşü" trafik levhalarına uymaları konusunda sürücüleri uyardı.

Siirt'te yeni konulan uyarı levhalarına uymayanlara 130 TL cezai işlem uygulanacak

Siirt İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararlar doğrultusunda Siirt merkezde bulunan OPET Kavşağı'ndan sola "U dönüşü" yapmak yasaklandı.

Siirt'te, trafik düzenini rahatlatmak ve yaşanabilecek kazaların önüne geçmek amacıyla yeni levhalar yerleştirildi.

U dönüşü yapmak yasak!

İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararlar doğrultusunda Siirt OPET Kavşağı'nda "U dönüşü" yapmak yasaklandı.

"U dönüşü yasak" levhaları, İl Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından belirlenen noktalara dikildi.

Yeni levhaların OPET Kavşağındaki trafiği oldukça rahatlatacağını ifade eden yetkililer, tedbirlerin her geçen gün artarak devam edeceğini ve yapılan uyarıların ardından kurallara uymayanlara ceza-i işlem uygulanacağını ifade ettiler.Ekiplerin aralıksız sürdürdüğü çalışmalar sonucunda sürücüler için daha güvenli bir trafik ortamı sağlanmış olacak. Yeni uygulama sayesinde aksayan trafik akışı ve oluşabilecek kazaların önlenmesi hedefleniyor.  

Kurallara uymayan sürücülere 130 TL ceza-i müeyyide uygulanacağını belirten yetkililer, vatandaşları ve sürücüleri, kurallara uymaları konusunda uyardı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER