HaberlerGündemSiirt’te "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" projesi hayata geçirildi

Siirt’te "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" projesi hayata geçirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan kırmızı çizgi uygulaması Siirt’te de hayata geçirildi.

Siirt’te "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" projesi hayata geçirildi

Ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen "Önce Yaya Uygulaması" kapsamında 'Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir' Projesi ile yayalara geçiş üstünlüğü sağlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, sürücülerin yaya ve okul geçitleri öncesinde uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak amacıyla başlatılan uygulama kapsamında, kentte ana arterlerde bulunan bazı yaya geçitleri emniyet ve belediye ekiplerince kırmızıya boyandı.

İbrahim Hakkı Anadolu Kız İmam Hatip Ortaokulu önündeki yaya geçidin ortasını öğrenciler ile birlikte kırmızıya boyayan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, öğrencilerle birlikte yaya geçidini kullanarak karşıya geçti. Öğrenciler de ellerinde döviz ve broşürlerle sürücülere yaya önceliği konusunda uyarıda bulundu.

Farkındalık etkinliği sonrasında gazetecilere konuşan Hacıbektaşoğlu, güvenli trafik uygulamasına öncelik veren bir uygulamanın daha hayata geçirildiğini söyledi.

Yaya güvenliğini önemsediklerini dile getiren Hacıbektaşoğlu, "Vatandaşlarımızı yayalara öncelik vermelerine davet ediyoruz. Trafik; sorumlu olmak, sabretmek, birbirlerine ve bilhassa yayalara öncelik vermektir. Bu, kent yaşamını huzurlu ve güvenli hale getirmenin bir gerekliliğidir. Yayalara öncelik veren tüm sürücülere teşekkür ediyorum." dedi.

Etkinlik, çocuklara ve yayalara "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" yazılı maske, şapka ve kırmızı düdük hediye edilmesi ve hatıra fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER