HaberlerGündemSiirt’te "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" projesi hayata geçirildi

Siirt’te "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" projesi hayata geçirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan kırmızı çizgi uygulaması Siirt’te de hayata geçirildi.

Siirt’te "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" projesi hayata geçirildi

Ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen "Önce Yaya Uygulaması" kapsamında 'Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir' Projesi ile yayalara geçiş üstünlüğü sağlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, sürücülerin yaya ve okul geçitleri öncesinde uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak amacıyla başlatılan uygulama kapsamında, kentte ana arterlerde bulunan bazı yaya geçitleri emniyet ve belediye ekiplerince kırmızıya boyandı.

İbrahim Hakkı Anadolu Kız İmam Hatip Ortaokulu önündeki yaya geçidin ortasını öğrenciler ile birlikte kırmızıya boyayan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, öğrencilerle birlikte yaya geçidini kullanarak karşıya geçti. Öğrenciler de ellerinde döviz ve broşürlerle sürücülere yaya önceliği konusunda uyarıda bulundu.

Farkındalık etkinliği sonrasında gazetecilere konuşan Hacıbektaşoğlu, güvenli trafik uygulamasına öncelik veren bir uygulamanın daha hayata geçirildiğini söyledi.

Yaya güvenliğini önemsediklerini dile getiren Hacıbektaşoğlu, "Vatandaşlarımızı yayalara öncelik vermelerine davet ediyoruz. Trafik; sorumlu olmak, sabretmek, birbirlerine ve bilhassa yayalara öncelik vermektir. Bu, kent yaşamını huzurlu ve güvenli hale getirmenin bir gerekliliğidir. Yayalara öncelik veren tüm sürücülere teşekkür ediyorum." dedi.

Etkinlik, çocuklara ve yayalara "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" yazılı maske, şapka ve kırmızı düdük hediye edilmesi ve hatıra fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER