HaberlerGündemSiirt'te tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram beyaz et imha edildi

Siirt'te tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram beyaz et imha edildi

Siirt Emniyet Müdürlüğü, belediye zabıta ekipleri ve Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimde, son kullanma tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram tavuk etinin ele geçirildiğini bildirdi.

Siirt'te tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram beyaz et imha edildi

İl Emniyet Müdürlüğü, yapılan denetimlerde, insan sağlığı için risk teşkil edecek 4 ton 270 kilogram tavuk etinin ekiplerin nezaretinde imha edildiğini belirtti.

Son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünü satan işletmeye 5996 sayılı Gıda Kanunu çerçevesinde 27 bin 306 TL idari para cezası uygulandı.

Siirt Belediyesi Zabıta ekipleri ve Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından firmanın tüm satış ağına denetimler gerçekleştirildi.

Denetim ekipleri, gıda satan işletmelere fiyat ve güvenilir gıda ve hijyeni konusunda denetimlerine aralıksız devam edeceğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER