HaberlerGündemSiirt'te tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram beyaz et imha edildi

Siirt'te tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram beyaz et imha edildi

Siirt Emniyet Müdürlüğü, belediye zabıta ekipleri ve Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimde, son kullanma tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram tavuk etinin ele geçirildiğini bildirdi.

Siirt'te tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram beyaz et imha edildi

İl Emniyet Müdürlüğü, yapılan denetimlerde, insan sağlığı için risk teşkil edecek 4 ton 270 kilogram tavuk etinin ekiplerin nezaretinde imha edildiğini belirtti.

Son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünü satan işletmeye 5996 sayılı Gıda Kanunu çerçevesinde 27 bin 306 TL idari para cezası uygulandı.

Siirt Belediyesi Zabıta ekipleri ve Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından firmanın tüm satış ağına denetimler gerçekleştirildi.

Denetim ekipleri, gıda satan işletmelere fiyat ve güvenilir gıda ve hijyeni konusunda denetimlerine aralıksız devam edeceğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriİstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruzBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruz​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldı​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldıMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER