HaberlerGündemSiirt’te ölümlü trafik kazaları yüzde 75 azaldı

Siirt’te ölümlü trafik kazaları yüzde 75 azaldı

Siirt’te 2020 yılı içinde meydana gelen ölümlü trafik kazalarında yüzde 75 oranında azalma meydana geldiği bildirildi.

Siirt’te ölümlü trafik kazaları yüzde 75 azaldı

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından, trafik-drone ile kırmızı ışık ve öncelik yaya uygulamalarına tüm hızıyla devam ediyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Siirt ili genelinde daha güvenli trafik oluşturmak, ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla etkin ve sürekli denetimler yaptı.

Alınan tedbirler kapsamında yol kullanıcıları sürücülere eğitimler verildi. Verilen eğitimler ile birlikte trafik kurallarına uyma oranındaki ciddi artışlar görüldüğü, emniyet kemeri kullanma oranının 2020 yılı başında yüzde 32,5 iken, yılsonunda yüzde 62,5'ye yükseldiği belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğünün gerçekleştirdiği etkin ve sürekli denetimler sonucu, 2020 yılında Siirt’te meydana gelen ölümlü trafik kazalarının yüzde 75 azalarak Türkiye’de en başarılı 4 ilden birisi olduğu bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Otomobilin çarptığı yaşlı adam öldüOtomobilin çarptığı yaşlı adam öldüMardin Valisi Demirtaş’ın hafta sonu ziyaretleri sürüyorMardin Valisi Demirtaş’ın hafta sonu ziyaretleri sürüyorLiseli öğrencilerin “Siyer Yarışması” heyecanıLiseli öğrencilerin “Siyer Yarışması” heyecanıGaziantep Valiliği “16 yaşındaki çocuğa darp iddiası”nı yalanladıGaziantep Valiliği “16 yaşındaki çocuğa darp iddiası”nı yalanladı​Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi: 28 Şubat darbesinin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalıdır​Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi: 28 Şubat darbesinin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalıdır
SIRADAKİ HABER