HaberlerGündemSiirt'te kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandı

Siirt'te kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandı

Siirt’in Pervari, Baykan, Şirvan, Kurtalan, Eruh ve Tillo ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandı.

Siirt'te kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandı

İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, kapanan köy yollarının tekrar ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

Bölgede beş gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Pervari ilçesine bağlı 20 köy, Şirvan ilçesine bağlı 5 köy, Eruh İlçesine bağlı 20 köy, Kurtalan İlçesine bağlı 3 köy, Baykan İlçesine bağlı 14 köy ve Tillo İlçesine bağlı 2 köy yolunun ulaşıma açılması için ekiplerin çalışma başlattığı bildirildi.

Etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yollarının ulaşıma kapandığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, "Karla mücadele çalışmamız aralıksız bir şekilde devam etmektedir.  Açılan köy yollarımız yağan aşırı kardan ötürü tekrar ulaşıma kapanıyor. Önceliğimiz hastalarımızdır. 112 ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışmaktayız ve köylerde bulunan hastalarımızı ambulanslara yetiştiriyoruz. Şirvan İlçemize bağlı Ormanlı köyünde yaşayan kalp ve tansiyon hastamızı 112 Acil Servis ekiplerine teslim ettik. Pervari ve Şirvan İlçelerine bağlı köylerde mahsur kalan yolcu minibüsleri de kurtarıldı” dedi.

Öte yandan Pervari İlçesine bağlı Geçittepe grup köy yollunda ise kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu öğrenildi.

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Ormanlı köyünde rahatsızlanan Figen Işıkdağ (49) karla mücadele ekipleri tarafından alınarak 112 Acil Servis Ekiplerine teslim edildi. Işıkdağ’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan Şirvan İlçesine bağlı Elmadalı köyünde, kara saplanan köy minibüsü İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER