HaberlerGündemSiirt’te jandarmanın dur ihtarına uymayan 3 şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı

Siirt’te jandarmanın dur ihtarına uymayan 3 şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı

​Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Merkez Çal Mahallesi eski Tillo yolu mevkiinde icra ettikleri devriye esnasında, 3 şüphelinin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştığı ve kovalamaca sonucu şüphelilerin yakalandığı belirtildi.

Siirt’te jandarmanın dur ihtarına uymayan 3 şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı

Konuyla ilgili Siirt Valiliğinden yapılan açılamada, "3 şüpheli şahıs devriye aracını fark edince bulundukları yerden koşarak uzaklaşmaya çalışmış ve kısa sürede yakalanmışlardır. Ö.Y, Y.E, Ö.B isimli şahıslar hakkında yapılan kontrollerde Ö.B isimli şahsa ait 30 gram metamfetamin maddesi ve 1 adet hassas terazi ele geçirilmiştir." denildi.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda gözaltına alınan Ö.Y, Y.E ve Ö.B. isimli şahısların, adli makamlara sevk edildiği belirtildi.

Ayrıca sokağa çıkma yasağına uymadıkları için 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci Maddesi uyarınca her bir şüpheli şahsa 3 bin 469 TL olmak üzere toplamda 10 bin 407 TL idari para cezasının uygulandığı da kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Karda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıKarda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandı
SIRADAKİ HABER