HaberlerGündemSiirt'te FETÖ, tefecilik ve kaçaklık operasyonu: 15 gözaltı

Siirt'te FETÖ, tefecilik ve kaçaklık operasyonu: 15 gözaltı

Siirt merkezli 8 ilde FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 10 kişi gözaltına alınırken Siirt merkezli 2 ilde kaçakçılara yönelik yapılan eş zamanlı operasyon da ise 4 kişi gözaltına alındı.

Siirt'te FETÖ, tefecilik ve kaçaklık operasyonu: 15 gözaltı

Siirt Valiliği, Siirt merkezli FETÖ/PDY ve kaçakçılık suçlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonların bilançosunu yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Valilikten yapılan açılamada, "Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce yapılan müşterek çalışma neticesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 10 şüpheli şahıs Siirt il merkezli 8 ilde yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınmıştır." denildi.

Tefecilik suçlamasıyla 4 şüpheli gözaltına alındı

Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimleri tarafından "Tefecilik" suçu kapsamında 5 şüpheli şahsa yönelik Siirt merkezli 2 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 4 şahsın gözaltına alındığı, firari bir şahsın yakalama çalışmalarına ise devam edildiği kaydedildi.

80 adet gümrük kaçağı cep telefonuna el konuldu

"Kaçakçılık Suçlarının Önlenmesi"ne yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 15 Şubat günü Siirt yeni Eruh yolu üzerinde durdurulan bir araçta yapılan aramada da toplamda 80 adet gümrük kaçağı android cep telefonuna el konulduğu belirtildi.

Araçta bulunan şahsın gözaltına alındığı ve konuyla ilgili olarak yapılan adli tahkikatın devam ettiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER