HaberlerGündemSiirt'te FETÖ, tefecilik ve kaçaklık operasyonu: 15 gözaltı

Siirt'te FETÖ, tefecilik ve kaçaklık operasyonu: 15 gözaltı

Siirt merkezli 8 ilde FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 10 kişi gözaltına alınırken Siirt merkezli 2 ilde kaçakçılara yönelik yapılan eş zamanlı operasyon da ise 4 kişi gözaltına alındı.

Siirt'te FETÖ, tefecilik ve kaçaklık operasyonu: 15 gözaltı

Siirt Valiliği, Siirt merkezli FETÖ/PDY ve kaçakçılık suçlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonların bilançosunu yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Valilikten yapılan açılamada, "Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce yapılan müşterek çalışma neticesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 10 şüpheli şahıs Siirt il merkezli 8 ilde yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınmıştır." denildi.

Tefecilik suçlamasıyla 4 şüpheli gözaltına alındı

Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimleri tarafından "Tefecilik" suçu kapsamında 5 şüpheli şahsa yönelik Siirt merkezli 2 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 4 şahsın gözaltına alındığı, firari bir şahsın yakalama çalışmalarına ise devam edildiği kaydedildi.

80 adet gümrük kaçağı cep telefonuna el konuldu

"Kaçakçılık Suçlarının Önlenmesi"ne yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 15 Şubat günü Siirt yeni Eruh yolu üzerinde durdurulan bir araçta yapılan aramada da toplamda 80 adet gümrük kaçağı android cep telefonuna el konulduğu belirtildi.

Araçta bulunan şahsın gözaltına alındığı ve konuyla ilgili olarak yapılan adli tahkikatın devam ettiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER