HaberlerGündemSiirt'te Covid-19 tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı

Siirt'te Covid-19 tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı

Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıda, Covid-19 tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı.

Siirt'te Covid-19 tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı

Vali Hacıbektaşoğlu, izolasyon kurallarını ihlal eden, pozitif veya temaslı olup kalacak yeri olmayan ve mutasyon şüphesi olan kişilerin, izolasyon için KYK yurduna yerleştirilmeye devam edileceğini belirtti.

Vatandaşlardan tedbirlere her zamankinden daha fazla duyarlı olmalarını beklediklerini ifade eden Hacıbektaşoğlu, şunları kaydetti:

Aşılama ve salgınla mücadelede halkın daha da bilinçlendirilmesi için tüm imkanlar seferber edildi. Kentin kalabalık caddelerinde stant kurulması, vatandaşlara bilgilendirici broşür, maske ve dezenfektan dağıtılmasına özen gösterilecek. Denetimler kesintisiz devam edecek, kurallara uymayan vatandaş ve işletmelere katı kurallar uygulanacak. Özellikle bu dönemde, maske, mesafe ve temizliğe daha çok önem gösterilmeli. Süreci halkımızın desteği ile hep birlikte aşacağımıza inanıyorum.

Toplantıya Vali Yardımcısı Resul Özdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER