HaberlerGündemSiirt'te çocuklar için yapılacak Trafik Eğitim Parkı projesi tamamlandı

Siirt'te çocuklar için yapılacak Trafik Eğitim Parkı projesi tamamlandı

Siirt Belediyesi tarafından Kooperatif Mahallesi Kadın Yaşam Merkezi bahçesinde hayata geçirilecek olan projeyle çocuklar trafiğin işleyiş ve kurallarını trafik parkında deneyimleyerek öğrenecek.

Siirt'te çocuklar için yapılacak Trafik Eğitim Parkı projesi tamamlandı

4-12 yaş aralığındaki çocukların kullanabileceği Trafik Eğitim Parkı'nda her şey çocuklara göre planlandı.

Trafik işaret ve levhalarından, yaya geçitleri ve trafik lambalarına kadar her türlü detayın düşünüldüğü park, toplam 4 bin 700 metrekarelik alan üzerine kurulacak. 

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hayata geçirilen Trafik Eğitim Parkı sayesinde okul öncesi ve okul çağındaki çocuklara trafik kuralları eğlenceli ve uygulamalı şekilde öğretilebilecek.

Trafik kültürünün yaygınlaştırılması ve çocukların küçük yaşta bu kültürü edinmeleri amacını taşıyan park, şu anda ihale aşamasında.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kadın Yaşam Merkezi bahçesinde çocuklara trafik eğitiminin verilmesi ve bilincin artırılmasına yönelik 4 bin 700 metrekarelik alana yapılacak olan Trafik Eğitim Parkı projesinin ihale aşamasında olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep'te işten çıkarılan işçiler oturma eylemi yapıyorGaziantep'te işten çıkarılan işçiler oturma eylemi yapıyorMardin’de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıMardin’de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıGaziantep’te Covid-19 kurallarını ihlal eden 263 kişiye para cezasıGaziantep’te Covid-19 kurallarını ihlal eden 263 kişiye para cezasıİstanbul'da DAİŞ operasyonu: 10 gözaltıİstanbul'da DAİŞ operasyonu: 10 gözaltıElazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu hamileler için idari izin verileceğini açıkladıElazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu hamileler için idari izin verileceğini açıkladı
SIRADAKİ HABER