HaberlerGündemSiirt'te aranma kaydı bulunan 12 kişi yakalandı

Siirt'te aranma kaydı bulunan 12 kişi yakalandı

Siirt'te "Kaçakçılık Kanunu'na Muhalefet Etmek" ve "Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak" suçundan arama kaydı bulunan 12 kişi gözaltına alındı.

Siirt'te aranma kaydı bulunan 12 kişi yakalandı

Siirt Valiliği, Eruh İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 18 Şubatgünü 21.30 ile 23.30 saatleri arasında icra edilen "Şok Uygulaması"nda, 3 aracın kontrol uygulaması maksadıyla durdurulduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, 3 aracın sürücü ve yolcularının kimlik kontrolleri ve araçların içerisinde yapılan aramalar neticesinde; 18 şahsın, KİHBİ ve UYAP veri tabanı sorgulamaları sonucu 11'inin "Kaçakçılık Kanunu'na Muhalefet" suçunu, bir şahsın ise "Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak" suçundan kaydının olduğunun tespit edildiği belirtildi.

3 araca 3 bin 830 TL idari para cezası uygulandı

Toplamda bin 177 paket gümrük kaçağı sigara, 164 paket kaçak çay ile 7 paket nargile tütünü yakalanarak muhafaza altına alınırken Eruh İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı tarafından 3 araca 3 bin 830 TL idari para cezası uygulandı.

Şüpheli şahıslar Eruh Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile yasal işlemleri tamamlanmak üzere adli makamlara teslim edildiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER