HaberlerGündemSiirt'te 18 köy ve 4 mezranın yolu ulaşıma kapandı

Siirt'te 18 köy ve 4 mezranın yolu ulaşıma kapandı

Siirt'in Pervari ve Şirvan ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 18 köy yolu ulaşıma kapanırken yol açma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Siirt'te 18 köy ve 4 mezranın yolu ulaşıma kapandı

İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, kapanan grup köy yollarının tekrardan ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

Bölgede 2 günden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Pervari ilçesine bağlı 11 köy, Şirvan ilçesine bağlı 7 köy ve 4 mezranın yolunun ulaşıma açılması için ekipler yoğun bir mesai harcıyor.

İlçelerde kapanan grup köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma başlattıklarını belirten Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, "Etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapanmış durumda. Ulaşıma kapanan köy yollarımızda, ekiplerimiz gece geç saatlerde yol açma çalışması başlatırken, Şirvan ilçemizde biri doğum hastası olmak üzere 3 ağır hastamız ekiplerimizin yaptığı çalışma neticesinde ambulanslara ulaştırıldı." dedi.

Canpolat, "Önceliğimiz yollarda mahsur kalan araçlar, gelen ihbarlar ve hastalardır. Köy yollarımızı kullanacak olan sürücülerin araçlarında mutlaka çekme halatı ve zincir bulundurmalarını istiyoruz. Öte yandan Şirvan ilçemizde kapanan 7 köy ve 4 mezranın yolu açıldı, Pervari ilçemizde ise yol açma çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER