HaberlerGündemSiirt'te 15 Temmuz Meydanı Genişletme Projesi başlatıldı

Siirt'te 15 Temmuz Meydanı Genişletme Projesi başlatıldı

Siirt Belediyesi tarafından başlatılan "15 Temmuz Demokrasi Meydanı Genişletme Projesi" sayesinde mevcut meydana yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik ek alan kazandırılacak.

Siirt'te 15 Temmuz Meydanı Genişletme Projesi başlatıldı

Siirt Belediyesinin projeye ilişkin yaptığı açıklamada, yeni yapılacak alan içerisinde yaklaşık bin 200 metrekare ek yeşil alanın kent meydanına kazandırılacağını belirtti.

Açıklamada, "İçerisinde basketbol sahası ve kaykay rampası gibi spor alanlarını barındıracak olan proje, çocuk ve gençler için kentteki spor faaliyetlerine destek sunacak. Projede, bölgede eksikliği hissedilen çocuk oyun alanı ve çeşitli kent mobilyaları olacak. Mevcut amfilere ek olarak yeni amfi alanları düzenlenecektir.

Dekoratif aydınlatma figürleriyle meydanda estetik bir görünüm elde edilebilecek ve aynı zamanda aydınlatma seviyesinin yükselmesiyle güvenlik zaafiyetleri minimum seviyeye indirgenecek."

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiTürkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiDünya Kudüs Haftası yarın başlıyorDünya Kudüs Haftası yarın başlıyorTürkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandıTürkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandıZeytin bahçesiyle istihdam sağlayan örnek çiftçi kendi markasıyla zeytinyağı üretiyorZeytin bahçesiyle istihdam sağlayan örnek çiftçi kendi markasıyla zeytinyağı üretiyorİlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemiİlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemi
SIRADAKİ HABER