HaberlerGündemSiirt’in ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Siirt’in ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Siirt’in ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Köy yolları ulaşıma kapanırken, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Siirt’in ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Dün geceden buyana kar yağışı etkisini sürdürüyor. Aralıksız yağan kar nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapandı.

Özellikle Şirvan ve Pervari bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle görüş mesafesi düşerken, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Siirt İl Özel İdaresi Hizmetleri Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe genelinde kapanan köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Siirt’in ilçelerinde görülen yoğun kar yağışı nedeniyle kuvvetli fırtına, çığ tehlikesi, ulaşımda aksaklığa karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Açıklamanın devamında ise mevcut kar katmanının üzerine, beklenen kuvvetli yağışların gelmesi ve beklenen kuvvetli rüzgâr ve fırtınadan dolayı eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER