HaberlerGündemSiirt geneli köy envanter çalışması başlatıldı

Siirt geneli köy envanter çalışması başlatıldı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, köye dönüş yaparak tarımsal faaliyet gösteren kişi ve ailelerin sayılarını tespit etmek ve bilgi tonlamak amacıyla köy envanter çalışması başlattı.

Siirt geneli köy envanter çalışması başlatıldı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, başlattığı çalışma ile il içi ve il dışından köye dönüş yaparak tarımsal faaliyet yapan kişi ve ailelerin sayılarını tespit edecek. Aynı zamanda köyler ile ilgili bilgiler toplanarak "Siirt İli Köy Envanter" çalışması yapılacak.

Proje ile ilgili ilk çalışma, Koordinasyon Şube Müdürü Mehmet Seven ve teknik personel tarafından Yağmurtepe köyünde başlatıldı.

İlk envanter çalışmasının yapıldığı Yağmurtepe köyü Muhtarı Cemal Kezer ile görüşülerek, Yağmurtepe köyü ile ilgili bilgiler alındı.

Çalışmaların, Tarım ve Orman İl/ilçe Müdürlükleri tarafından tüm köylerde yapılarak, 2021 yılının ilk 6 ayında tamamlanması hedefleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER