HaberlerGündemSiirt geneli köy envanter çalışması başlatıldı

Siirt geneli köy envanter çalışması başlatıldı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, köye dönüş yaparak tarımsal faaliyet gösteren kişi ve ailelerin sayılarını tespit etmek ve bilgi tonlamak amacıyla köy envanter çalışması başlattı.

Siirt geneli köy envanter çalışması başlatıldı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, başlattığı çalışma ile il içi ve il dışından köye dönüş yaparak tarımsal faaliyet yapan kişi ve ailelerin sayılarını tespit edecek. Aynı zamanda köyler ile ilgili bilgiler toplanarak "Siirt İli Köy Envanter" çalışması yapılacak.

Proje ile ilgili ilk çalışma, Koordinasyon Şube Müdürü Mehmet Seven ve teknik personel tarafından Yağmurtepe köyünde başlatıldı.

İlk envanter çalışmasının yapıldığı Yağmurtepe köyü Muhtarı Cemal Kezer ile görüşülerek, Yağmurtepe köyü ile ilgili bilgiler alındı.

Çalışmaların, Tarım ve Orman İl/ilçe Müdürlükleri tarafından tüm köylerde yapılarak, 2021 yılının ilk 6 ayında tamamlanması hedefleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER