HaberlerGündemSiirt fıstığı kendi markasıyla ilk ihracatını gerçekleştirdi

Siirt fıstığı kendi markasıyla ilk ihracatını gerçekleştirdi

Siirt Fıstığı İşleme Tesisi, büyük market zincirleriyle anlaşarak ilk ihracatını Almanya’ya 7 ton fıstık ihraç ederek gerçekleştirdi.

Siirt fıstığı kendi markasıyla ilk ihracatını gerçekleştirdi

Fıstık İşleme Tesisi, ürünlerini yüksek kalite standartlarında, ‘’Lezzetli, Taze ve Güvenli’’ mottosuyla üreterek tüketiciye ulaştırıyor. Hijyen kurallarına dikkat edilerek hazırlanan siparişler tüketicilere güvenle ulaştırılıyor.

Pandemi şartlarına rağmen hiçbir çalışmayı durdurmayan Siirt Fıstık İşleme Tesisi, tedbirlere uyarak, çalışmalarına devam ederek, kendi markası ile ilk ihracatını Almanya’ya gerçekleştirdi. Almanya’ya 7 ton Fıstık ihracatı gerçekleştiren tesis, yurt içinden de birçok kurumsal firmaya Siirt fıstığını pazarladı.

Bu yıl yüksek miktarda alım gerçekleştiren Siirt Fıstık İşleme Tesisi, ürünlerini getiren bütün üreticilerin fıstıklarının alımıyla ilgili gerekli analizleri yapıp tesise uygun olan ürünlerin çoğunu aldı.

 Şimdiye kadar Siirt’te fıstık piyasasının olmaması ve fiyatların değişken olması üreticileri zor durumda bırakıyordu.

Bu yıl piyasa fiyatını belirleyen Fıstık İşleme Tesisi, üreticilerden aldığı ürünlerin ödemelerini zamanında yapıp, bu sayede üreticinin mağdur olmamasını sağladı.

Fıstık İşleme Tesisi, fıstık alımı konusunda olduğu kadar, diğer teknik desteklemeler konularında da çiftçi ve üreticiye destek veriyor.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçti
SIRADAKİ HABER