HaberlerGündem'Sigarayı bırak, Gazze"ye yardım et'

'Sigarayı bırak, Gazze"ye yardım et'

Yeşilay Kayseri Şubesi, sigaraya ödenecek parayı Filistinli Müslümanlara ulaştırmak için kampanya başlattı.

'Sigarayı bırak, Gazze"ye yardım et'
Yeşilay Kayseri Şubesi, sigaraya ödenecek parayı Filistinli Müslümanlara ulaştırmak için kampanya başlattı.

İsrail’in Filistin ve Gazze’ye yönelik saldırıları devam ediyor. Yaşanan zulüm nedeniyle sivil toplum kuruluşları yardım kampanyası başlattı. Yeşilay Kayseri Şubesi de 'Gazze için sigaradan vazgeçin' yardım kampanyası başlattı. Cumhuriyet Meydanı Kale önüne kurulan stant önünde açıklama yapan Yeşilay Kayseri Şubesi Başkanı Mehmet Adıgüzel, İslam coğrafyasında her gün yüzlerce insanın katliama maruz bırakıldığını söyledi. İsrail’in saldırılarında şu ana kadar 740 Filistinlinin şehit olduğunu belirten Adıgüzel, "Yaralı sayısı 5 bini aştı. Gazze’de ilaç ve gıda stokları tükenme noktasına geldi. Her zaman Müslüman kardeşlerimizin yanındayız." dedi.

Sigara alışkanlığının aynı zamanda maddi külfete sebep olduğunu belirten Adıgüzel, vatandaşları sigaraya para vermek yerine Gazze’ye yardım etmeye davet etti. "Din kardeşlerimiz için ilaç ve gıda yardımı yapmak maksadıyla destek talep ediyoruz." diyen Adıgüzel, "Gazze için sigaradan vazgeçin" çağrısında bulundu. Yardım kampanyasının 6 gün süreyle devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı
SIRADAKİ HABER