HaberlerGündemŞifa Üniversitesi Aydın'da velileriyle buluştu

Şifa Üniversitesi Aydın'da velileriyle buluştu

Şifa Üniversitesi, hem öğrenci velileri ile tanışmak hem de kendisine duyulan güvene teşekkür etmek için yedi ilde "Büyük Şifa Ailesi Yemekleri" düzenliyor. 21 Ağustos’ta Gaziantep ile başlayan yemekler, Balıkesir ve Manisa’nın ardından Aydın ile devam etti. Anemon Otel’deki yemeğe Şifa Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ateş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hacıbeyoğlu, TÜTAV Temsilcisi Alaattin Şahin, üst düzey yöneticiler, 20

Şifa Üniversitesi Aydın'da velileriyle buluştu
Şifa Üniversitesi, hem öğrenci velileri ile tanışmak hem de kendisine duyulan güvene teşekkür etmek için yedi ilde "Büyük Şifa Ailesi Yemekleri" düzenliyor. 21 Ağustos’ta Gaziantep ile başlayan yemekler, Balıkesir ve Manisa’nın ardından Aydın ile devam etti. Anemon Otel’deki yemeğe Şifa Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ateş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hacıbeyoğlu, TÜTAV Temsilcisi Alaattin Şahin, üst düzey yöneticiler, 200’ü aşkın öğrenci ve veli katıldı.

Burada konuşan Rektör Yardımcısı Ateş, bu alanda bir ilke imza atarak, üniversitenin ilk yılından beri Şifa Aile Yemekleri’ni düzenlediklerini söyledi. Bu vesile ile her yıl öğrenci velileri ile biraraya geldiklerini belirten Prof. Dr. Ateş, “Şifa Üniversitesi akademisyeni, öğrencisi ve öğrenci velileri ile birlikte büyük bir ailedir. Biz düzenlediğimiz yemeklerde bu büyük ailenin buluşmasını sağlıyoruz.” dedi. Şifa Üniversitesi’nin başarılı öğrencilerin tercihinde bir gelenek haline geldiğini söyleyen Ateş, “Şifa Üniversitesi, sağlık alanında eğitim vermek ve istihdam sağlamak amacıyla TÜTAV tarafından kurulmuştur. TÜTAV ve bünyesindeki sağlık kuruluşlarının 35 yıllık deneyimi, kadrosu ve teknolojik altyapısı, kuruluşu ile birlikte Şifa Üniversitesi’ne aktarılmıştır. Henüz dört yıllık bir üniversite olan Şifa’nın bu başarılarının altında bu 35 yıllık deneyim yatmaktadır.” dedi.

YÜZDE 100 DOLULUK ORANI

Öğrencilerin Şifa Üniversitesi’ni bilinçli olarak tercih ettiğini ve yüzde 66’sının Şifa’yı ilk üç tercihi içerisinde yazarak yerleştiğini dile getiren Prof. Dr. Ateş, “Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2014 ÖSYS’de de fakültelerimiz ve meslek yüksekokulumuz, yüzde 100 doluluk oranıyla yeni bir başarıya imza attı. Şifa Üniversitesi 13 sağlık kuruluşu, 800 yatak kapasitesi, yılda ortalama 1,5 milyon hasta tedavisi ile öğrencilerine çok önemli sağlık uygulama olanakları sağlamaktadır. Şifa Üniversitesi hastanelerinde tüm branşlarda verilen sağlık hizmetleri, deneyimli akademik kadro ve teknolojik altyapı zenginliği, öğrencilere ayrıcalıklı bir eğitim fırsatı sunmaktadır. 2 bin 200 çalışanıyla büyük bir aile olan üniversitemiz, öğrencilerini ve öğrenci velilerini de bu büyük ailenin birer ferdi olarak görmektedir.” diye konuştu. Şifa Üniversitesi hastaneleri hakkında da bilgi veren Ateş, Bornova Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin Türkiye’deki JCI akreditasyonu olan altı uygulama ve araştırma hastanesinden birisi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ateş, “Üniversitemizde bir öğretim üyesine üç öğrenci düşmektedir. Bu oranla da üniversitemiz, Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında birinci, tüm üniversiteler arasında ise ikinci sırada yer almaktadır.” dedi.

YURTDIŞI EĞİTİM VE STAJ PROGRAMLARI

Şifa Üniversitesi’nin ABD ve Avrupa’nın saygın üniversite ve sağlık kuruluşlarıyla yaptığı anlaşmalarla öğrencilerine çeşitli yurtdışı staj olanakları sağladığını anlatan Ateş, “Bu yıl 63 tane öğrencimiz, yaz stajını yurtdışında yaptı. Bu sayı içinde yer alan ve henüz 3. sınıfı tamamlamış 18 tıp öğrencimiz, USMLE stajları için yaptıkları başvurularıyla ABD'nin en seçkin üniversite ve hocalarından kabul alarak üniversitemize bir rekor yaşattılar.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER