HaberlerGündemŞiddet Gören Kadına 150 Gün Hapis Cezası Şoku

Şiddet Gören Kadına 150 Gün Hapis Cezası Şoku

İzmir'in Torbalı ilçesinde, kocası Ahmet Ç.'den sürekli şiddet gördüğünü iddia eden kadın şikayetini geri alınca, mahkemeyi oyaladığı gerekçesiyle 150 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Şiddet Gören Kadına 150 Gün Hapis Cezası Şoku
İzmir'in Torbalı ilçesinde, kocası Ahmet Ç.'den sürekli şiddet gördüğünü iddia eden kadın şikayetini geri alınca, mahkemeyi oyaladığı gerekçesiyle 150 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Edinilen bilgiye göre, defalarca şiddete maruz kalan Ayfer Ç., eşi hakkındaki şikayetini çocuklarını gerekçe göstererek geri çekti. Şikayeti dikkate alan polis, adli makamlara taşıdı. Kocası tutuklanıp cezaevine gönderilirken şikayetini geri çeken kadın da mahkemeyi ve polisi oyaladığı gerekçesiyle 150 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza, mahkeme tarafından 3 bin lira para cezasına çevrildi. 3 bin lira cezayı ödeyemeyen Ayfer Ç., "Taahhüdü yerine getirememek" suçundan aldığı 150 gün hapis cezasını yatmak için gün saymaya başladı.

Ayfer Ç., “Eşim cezaevine girmeden önce beni dövdü. Karakola giderek şikâyette bulundum. Daha sonra bu şikâyetimi geri almak istedim. Çünkü eşim tekrar ceza alırsa biz perişan olacaktık. Tüm çabalarıma rağmen şikayetimi geri alamadan bir anda kendimi hakimin karşısında buldum. Hakim bana şikayetimi geri almak istediğim için 3 bin lira para cezası verdi. Ben bu cezayı ödeyemedim. Bu nedenle şimdi 150 gün Denizli Bozkurt Açık Cezaevi’nde kalacağım” diye konuştu.

AİLESİNİN DURUMU İÇLER ACISI

Eşinin sürekli kendisini dövmesinden dolayı şu an cezaevinde olduğunu dile getiren şiddet mağduru Ayfer Ç., mahkemenin verdiği 150 günlük hapis cezasını yatmak için çaresizce bekliyor. 10 Haziran tarihinde Denizli’de bulunan Bozkurt Açık Cezaevi’ne teslim olacağını belirten talihsiz kadın, üç çocuğunu Karşıyaka’da bulunan annesine bırakacağını bildirdi. Eşinin işsiz ve cezaevinde olmasından dolayı zor günler geçiren Ayfer Ç., Torbakent’te bulunan bir apartmanın kapıcı dairesinde çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor. Apartman yönetimi tarafından üç çocuğuyla birlikte sokağa atılmak istendiğini kaydeden Ayfer Ç., Denizli'deki cezaevine gidebilmek ve orada harçlık yapmak için para kazanmak istiyor ve iş arıyor.

ÜÇ BİN LİRAYI ÖDEMEK İÇİN 10 GÜNÜ VAR

Üç çocuk annesi Ayfer Ç., 10 gün sonra cezaevinde olacak. Talihsiz kadın, bu tarihe kadar 3 bin lirayı temin edebilirse, bu hapis cezasını çekmekten kurtulacağını söyledi. 150 gün boyunca çocuklarından uzak cezaevinde kalacağını ifade eden Ayfer Ç., sözlerini şöyle sürdürdü: “6 aydır çocuklarıma parasızlıktan dolayı çok zor bakıyorum. Evde elektrik ve su yok. Apartman yöneticisi bizi evden atmakla tehdit ediyor. Şimdi ben de cezaevine gidiyorum. Eşim ve ben cezaevinde olacağız. Bu çocuklara kim bakacak? Ne olur bana ve aileme yardımcı olunsun”

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER