HaberlerGündemSibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldı

Sibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldı

Ağrı'da hava sıcaklığı eksi 32'ye indi, çatılarda sarkıtlar oluştu, hayat adeta dondu.

Sibirya soğuklarında hareket halindeki araçlar dondu, ısınmak için zorlanan araç alev aldı

Soğuk hava dalgasının etkisinin sürdürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi illerinde hayat olumsuz etkileniyor.

Soğuk havanın etkili olduğu illerden Ağrı'da gece ölçülen hava sıcaklığı sıfırın altında eksi 32'yi gördü.

Aşırı soğukların etkili olduğu kentte bulunan Murat Nehri'nin üzerini buhar kapladı, ağaçlara kırağı düştü. Çatılardaki sarkıtlar metrelerce uzadı.

Soğuklar nedeni ile hareket halindeki tır yolun ortasında donunca araç sahipleri saatlerce aracı çalıştırmak için uğraş verdiler.

Araç sahibi Emrah Işık gün içinde araç termometresinin eksi 27'yi gösterdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

Şuan hava çok soğuk. Araç termometresi eksi 27'yi gösterdiği sırada araç halindeyken dondu. Gördüğünüz gibi bıyıklarımda donmuş adeta, yaklaşık 2 saattir aracı çalıştırmak için uğraşıyoruz. Mazotu ısıttık, çalışması yönünde umutluyuz.

Park halindeki bir araç alev aldı. Aracın aşırı soğuklarda ısınırken alev aldığı tahmin ediliyor.

Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Otoparkında bulunan hafif ticari araç, birden alev alarak yanmaya başladı. Çevredeki vatandaşlar ve hastane görevlileri yangın tüpleri ile ilk müdahalede bulunarken kısa sürede olay yerine gelen İtfaiye ekipleri, yangın diğer araçlara sıçramadan söndürmeyi başardılar. Çıkan yangın nedeni ile araçta maddi hasar meydana geldi.

İLGİLİ HABERLER

Mersin'de Coronavirus denetimleri yapıldıMersin'de Coronavirus denetimleri yapıldıDüğünlere getirilen Covid-19 sınırlaması yuva kurma hayallerini erteliyorDüğünlere getirilen Covid-19 sınırlaması yuva kurma hayallerini erteliyorPeygamber Efendimize Salavat çektirmek için 36 yıldır esans satıyorPeygamber Efendimize Salavat çektirmek için 36 yıldır esans satıyorMenengiç kahvesinin AB’de de tescillenmesi hedefleniyorMenengiç kahvesinin AB’de de tescillenmesi hedefleniyorTwitter, paylaşımlarda "geri al" seçeneğini test ediyorTwitter, paylaşımlarda "geri al" seçeneğini test ediyor
SIRADAKİ HABER