HaberlerGündemSİBERAY internet kullanımı konusunda uyarıda bulundu

SİBERAY internet kullanımı konusunda uyarıda bulundu

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (SİBERAY) İnternet ve teknoloji kullanımı konusunda çocuklara nasıl yaklaşması ve onların nasıl yönlendirilmesi gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

SİBERAY internet kullanımı konusunda uyarıda bulundu

Ebeveynlerin çocuklarının siber suçlara bulaşmaması ve siber saldırılara karşı korumaları konusunda yapmaları gerekenlerin maddeler halinde anlatıldığı internet kullanımı hakkında uyarılarda bulunuldu.

Anne ve babaların dikkatine diye başlayan maddeler halindeki uyarlar şu şekilde:

"Çocuklarınızın ihtiyaçlarını belirleyerek, meraklarını gidermeye ve internet dünyasının faydalı yönlerini anlatmaya çalışın. Teknolojik aletleri çocuklarınızı avutmak ya da onlara yemek yedirmek için kullanmayın. Kendilerini ifade edebilmeleri ve sosyalleşebilmeleri için çocuklarınızı yetenek ve ilgi alanlarına uygun aktivitelere yönlendirin. İnternet veya oyun için çocuklarınızla beraber bir zaman çizelgesi hazırlayarak günlük, haftalık kullanım saatlerini belirleyin. Çocuklarınızın uzun süreli internet kullanmalarının veya oyun oynamalarının önüne geçmekte zorluk yaşıyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım alın."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER