HaberlerGündemSİBERAY internet kullanımı konusunda uyarıda bulundu

SİBERAY internet kullanımı konusunda uyarıda bulundu

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (SİBERAY) İnternet ve teknoloji kullanımı konusunda çocuklara nasıl yaklaşması ve onların nasıl yönlendirilmesi gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

SİBERAY internet kullanımı konusunda uyarıda bulundu

Ebeveynlerin çocuklarının siber suçlara bulaşmaması ve siber saldırılara karşı korumaları konusunda yapmaları gerekenlerin maddeler halinde anlatıldığı internet kullanımı hakkında uyarılarda bulunuldu.

Anne ve babaların dikkatine diye başlayan maddeler halindeki uyarlar şu şekilde:

"Çocuklarınızın ihtiyaçlarını belirleyerek, meraklarını gidermeye ve internet dünyasının faydalı yönlerini anlatmaya çalışın. Teknolojik aletleri çocuklarınızı avutmak ya da onlara yemek yedirmek için kullanmayın. Kendilerini ifade edebilmeleri ve sosyalleşebilmeleri için çocuklarınızı yetenek ve ilgi alanlarına uygun aktivitelere yönlendirin. İnternet veya oyun için çocuklarınızla beraber bir zaman çizelgesi hazırlayarak günlük, haftalık kullanım saatlerini belirleyin. Çocuklarınızın uzun süreli internet kullanmalarının veya oyun oynamalarının önüne geçmekte zorluk yaşıyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım alın."

İLGİLİ HABERLER

Şırnak için çığ uyarısıŞırnak için çığ uyarısıPusetten düşen bebek öldüPusetten düşen bebek öldüDiyadin Kaplıcaları soğuk havalarda ilgi odağıDiyadin Kaplıcaları soğuk havalarda ilgi odağıGaziantep'te "Aile Akademisi" kuruluyorGaziantep'te "Aile Akademisi" kuruluyorOtomobilin çarptığı genç kız yaralandıOtomobilin çarptığı genç kız yaralandı
SIRADAKİ HABER