HaberlerGündemSeyhan'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Seyhan'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Seyhan Belediyesi vatandaşların Kurban Bayramını huzur ve esenlik içerisinde geçirmeleri için çalışmalarına devam ediyor. Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, vatandaşlara yönelik, ‘Sağlıklı kurbanlık seçimi, kesimi ve etlerin muhafazası’ konulu bir seminer düzenleyecek. Seyhan Belediye Başkanlığı, 3 Ekim Perşembe günü saat 10.00’da Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenecek seminere

Seyhan'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi
Seyhan Belediyesi vatandaşların Kurban Bayramını huzur ve esenlik içerisinde geçirmeleri için çalışmalarına devam ediyor. Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, vatandaşlara yönelik, ‘Sağlıklı kurbanlık seçimi, kesimi ve etlerin muhafazası’ konulu bir seminer düzenleyecek. Seyhan Belediye Başkanlığı, 3 Ekim Perşembe günü saat 10.00’da Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenecek seminere tüm vatandaşları davet etti.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, vatandaşlardan kurbanlarını kesmek için belediye tarafından belirlenen kesim noktalarını tercih etmeleri istedi. Başkan Öztürk, “Kurban satın alırken ve keserken hem çevremizi hem de insan sağlığını düşünmeliyiz. Bu nedenle vatandaşlarımız sağlıklı kurban için öncelikle belediyemiz denetimindeki satış noktalarını, kesim için de yine belediyemiz tarafından hazırlanan kesim merkezlerini tercih etsin.” diye konuştu.

Seyhan Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri tarafından 10 mahallede toplam 13 ayrı nokta satış yeri olarak belirlenirken, 7 merkezde kurban kesim yeri olarak açıklandı. Vatandaşlar kurban bayramı boyunca her türlü şikayetlerini 432 43 74 numaralı telefona ya da belediye zabıta karakolunda şahsen müracaatta bulunabilecekler.

KESİM NOKTASINDAKİ HİZMETLER
Seyhan Belediyesi’nin açıkladığı kurban kesim noktalarında çevre temizliği ve insan sağlığı açısından gerekli hijyen koşulları sağlandı. Seyhan Belediyesi ekipleri, kesim noktasında kurban kesim tahtası ile birlikte kesimden kalan artıkların uzaklaştırılması amacıyla rögar altyapısı ve kompresör destekli tazyikli su depoları kurdu. Ayrıca kesim noktalarında ücret karşılığı görev yapacak sivil kasaplar tek tip kıyafet giyerken, zabıta tarafından dağıtılan tanıtım kartıyla kayıt altında tutulacak.

KURBAN SATIŞ YERLERİ
1– Fatih Mahallesi semt pazarı.
2– Fevzipaşa semt pazarının bulunduğu yerin batısı ile demiryolu arasındaki boşluk
3– Bahçeşehir Mahallesi semt pazarı
4– Gürselpaşa Mahallesi Semt pazarı(75001 sokak Çarşamba Pazarı)
5– Yeşil Oba Mahallesi 46180 sokak TOKİ Evleri
6– 2000 Evler Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı Gülen Özkan Camii karşısı
7– Mithatpaşa Caddesi üzeri Kıyıboyu 58224 Sokak
8– Mithatpaşa Mahallesi 581158–581130 Sokak arasındaki boş arazi
9– Mithatpaşa Mahallesi 58064–58096 Sokak arasındaki boş arazi
10– Meydan Mahallesi Meydan Caddesi 39259 Sokak üzerindeki boş alan
11– Uçak Mahallesi Havaalanı istinat duvarı dibi
12– Onur Mahallesi 125. yıl Ortaokulu güneyi, Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Şakirpaşa Spor Kompleksi
13– Barbaros Mahallesi, İtfaiye arkası


KURBAN KESİM NOKTALARI
1- Emek Mahallesi Semt Pazarı
2- 2000 Evler Bülent Ecevit Bulvarı Gülen Özkan Camii Karşısı
3- Yeşiloba 461180 Sokak TOKİ Evleri
4- Pınar Mahallesi 1 Nolu Çokuk Parkı Güneyi
5- Gürselpaşa Semt Pazarı (75001 Sokak Çarşamba Pazarı)
6- Fatih Mahallesi Semt Pazarı-Batı Blok
7- Fatih Mahallesi Semt Pazarı-Doğu Blok


İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER