HaberlerGündemŞeyh Abdülkerim Çevik'in katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis

Şeyh Abdülkerim Çevik'in katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis

19 Ocak 2020 tarihinde, Bitlis'in Güroymak ilçesi Erentepe Mahallesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehid edilen Nakşibendi Şeyhi Abdülkerim Çevik'in katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Şeyh Abdülkerim Çevik'in katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis

Bitlis 1'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya katil zanlısının avukatları ve merhum Şeyh Abdülkerim Çevik'in avukatları katıldı.

Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan katil zanlısı Yakup Şeflekçi, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla mahkemeye katıldı.

Katil zanlısı Yakup Şeflekçi'ye ağırlaştırılmış müebbet ve 2 ayrı suçtan da 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Şeyh Abdülkerim Çevik, 19 Ocak 2020 tarihinde Bitlis'in Güroymak ilçesi Erentepe Mahallesi'nde bulunan Şeyh Hafid Efendi Yatılı Erkek Kur'an kursunda uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmıştı. Güroymak Devlet Hastanesine kaldırılan Çevik, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak şehid olmuştu.

Şeyh Abdülkerim Çevik, yaklaşık 10 binin kişinin katılımıyla tekbir ve salavatlar eşliğinde Şeyh Abdurraman-ı Taği aile kabristanında defnedilmişti.

Bitlis İli Güroymak (Norşin) ilçesinde bulunan Norşin Medresesi'nde Başmüderris olarak ilim ve irşadla meşgul olan Seyda Abdulkerim Çevik, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İlahiyat ve Sosyoloji bölümleri mezunuydu. Çevik, evli 2 çocuk babasıdır.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER