HaberlerGündemSerdar Aksoy Emekliye Ayrılıyor

Serdar Aksoy Emekliye Ayrılıyor

Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, 2007 yılında başladığı görevinden emekliye ayrılacağını duyurdu.

Serdar Aksoy Emekliye Ayrılıyor
Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, 2007 yılında başladığı görevinden emekliye ayrılacağını duyurdu.

25 yıllık görev yaptığı devlet memurluğu görevinden dinlenme ihtiyacı hissettiği için emekliye ayrılacağını belirten Aksoy, “Bugün itibariyle büyük bir motivasyonla gurur ve şerefle yürüttüğüm görevimi bir süre dinlenme ihtiyacı hissettiği için emekliye ayrılarak emeklilik haklarımı da saklı tutmak suretiyle bu görevimden emekliye ayrılıyorum. Ben görevde kaldığım süre içerisinde şunu gördüm. Gerçekten kurum kültürü çok önemli. Kurumun kültürü bünyesinde çalışılırsa çünkü mevkiler makamların gelip geçici olduğunu bilen kişileriz bizler. 2 tane ili birden idare ettik. Bugün itibariyle de devlet memurluğu görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Şu anki konumum Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy ama bugünden itibaren Serdar Aksoy olarak dostunuz, ağabeyiniz, kardeşiniz ve arkadaşınız olarak hayatımızı bir şekilde idame ettireceğiz. Ama özellikle şunu belirtmek istiyorum devletime bağlı vatanıma bağlı bir kişi olarak bundan sonra alacağımız kararlarda da devletimin ve vatanımın özellikle hakları birinci planda kalmak süresiyle bundan sonraki hayatımı bu şekilde sürdürmeye huzurunuzda söz veriyorum” dedi.

"BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTIK"

Bölgede görev aldığı sürece birçok başarılı işe imza attıklarını belirten Aksoy, “Bu coğrafyada başarılı işlere imza attık. Kayıt dışı ekonominin dalgalanmasıyla ilgili bir araştırma raporu düzenledik. 2 bin adet anket yapılmıştı. Çok önemli bir çalışmaydı Türkiye’de bir ilkti bu çalışma. Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı olarak borçlu mükellefler takip projesini gerçekleştirdik. Bunun dışında çok fazla personelimiz olduğu için 2 bin 500 personelimizle belli düzenlerde belli dönemlerde memur günlerinde bir araya gelmeye çalıştık. Tabi daha birçok müşterek çalışmalarımız oldu. Ama şu var bu yapılan çalışmalarımızda, bölgelerimizde alınan sonuçlarda bu benim tek başıma yaptığım bir çalışma değildi. Bütün kademede görev alan arkadaşlarımızın da başarıları olmuştur” şeklinde konuştu.

Aksoy emeklilik sebebinin sadece dinlenmek olduğunu sosyal medyada dönen spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğine de vurgu yaptı.

SERDAR AKSOY KİMDİR?

1966 yılında Samsun’da doğan A. Serdar Aksoy, 1987 yılında İstanbul İktisat Fakültesinden mezun oldu. 1989 yılında Maliye Bakanlığında Gelirler Kontrolörü olarak göreve başladı. Ankara ve İstanbul Grup Başkanlıklarında görev yapan Aksoy 1998 yılında 2 yıl süreli yüksek lisans eğitimi için Maliye Bakanlığı tarafından ABD’ye gönderildi. 2001 yılından itibaren Maliye Bakanlığı Gelirler Adana Bölge Müdürlüğü görevini yürüten Serdar Aksoy, 5345 sayılı yasada yer alan hususlar çerçevesinde 2005 yılı itibariyle kurulan Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı görevine atandı. Muğla Vergi Dairesi Başkanı iken Adana Vergi Dairesi Başkanlığı görevine atanan Aksoy, 2007 yılında görevine başladığı ve 2008 yılında da Bakanlık onayı ile Adana Vergi Dairesi Başkanlığı asli görevi uhdesinde kalmak üzere Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı görevini vekaleten atanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti
SIRADAKİ HABER