HaberlerGündemSerbest Emniyet Müdürü: Milletin yüzünü kara çıkaracak hiçbir şey yapmadık

Serbest Emniyet Müdürü: Milletin yüzünü kara çıkaracak hiçbir şey yapmadık

Adana merkezli operasyon kapsamında önceki gün gözaltına alınan polislerin tamamı mahkemece serbest bırakıldı.

Serbest Emniyet Müdürü: Milletin yüzünü kara çıkaracak hiçbir şey yapmadık
Adana merkezli operasyon kapsamında önceki gün gözaltına alınan polislerin tamamı mahkemece serbest bırakıldı.

Adana’da usulsüz verileri ele geçirme, verileri yok etme, özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve resmi belgede sahtecilik iddiasıyla gözaltına alınan 13 polis dün akşam saatlerinde Adliye’ye çıkarıldı. Polislerden Cemil Baki, daha önce savcılık sorgusu yapılmadığından sorgusunun ardından savcı tarafından serbest bırakıldı. Diğer polis memurları ise 7 saatlik bir beklemenin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimi’nin karşısına çıktı. Dün gece 23.00 sularında başlayan mahkeme yaklaşık 8 saatlik bir sorgunun ardından 12 polis memurunun tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasıyla sona erdi.

Gece boyunca adliye önünde bekleyen polislerin aileleri kararın ardından sevinç gözyaşlarına boğuldu. Polislerin dışarı çıkmasıyla aileler sevinç yumağı oldu. Serbest bırakılan polislerden Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Dağ, kendisinin yaklaşık 2 yıl Adana’ya hizmet ettiğini belirterek, “Biz memleketin, milletin yüzünü kara çıkaracak hiçbir şey yapmadık, yapmayız da. Allah fırsat verirse, yine devlete de millete de hizmet etmek benim borcum, vazifem. Beni bu millet, bu devlet yetiştirdi. Ben devletin 22 yıllık polisiyim, elimden gelen hizmeti her zaman yapmaya da hazırım, yapacağım da yaparım da.” dedi.

Avukatlardan İsa Ayanoğlu ise başından beri soruşturmanın, gözaltı ve tutuklamaya sevk kararlarının hukuksuz olduğunu söylediklerini hatırlatarak, “Türk adaleti belki topaldır ama kör değildir. Mutlaka yerini buluyor. Bugün bunun bir örneğini daha gördük. Adana’da hukukun bitmediğini gördük. Müvekkillerim ve diğer şüpheliler adli kontrol kaydıyla serbest bırakıldı.” diye konuştu.

Polislere, çevrede toplanan Adanalılar da destek verdiler.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER