HaberlerGündemSendikaların puanlı atamaya tepkileri sürüyor

Sendikaların puanlı atamaya tepkileri sürüyor

Adana’da okul müdürlerinin görevlerine devam edebilmeleri için tabi tutuldukları puanlamada haksızlık yapıldığını ileri süren Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup eylem yaptı.

Sendikaların puanlı atamaya tepkileri sürüyor
Adana’da okul müdürlerinin görevlerine devam edebilmeleri için tabi tutuldukları puanlamada haksızlık yapıldığını ileri süren Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup eylem yaptı.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selahattin Dolgun, sendika üyeleriyle birlikte Seyhan Kaymakamlığı önünde pankart açıp siyah çelenk bıraktı. Dolgun, buradaki konuşmasında, ülkede hak-hukuk kavramlarının içinin tamamen boşaltıldığını belirterek, milli eğitimde kıyım yapıldığını söyledi. Okullarda 4 yılını tamamlayan okul müdürlerinin göreve devam edebilmeleri için yönetmelik gereği puanlamaya tabi tutulduklarını hatırlatan Dolgun, burada da liyakat ve tecrübe sahibi yöneticilerin sadece yandaş olmadıkları, dik ve onurlu durdukları için yeniden görevlendirilmediklerini bildirdi. Adana’da 442 müdürün sadece 152’sine 75 ve üzerinde puan verildiğini kaydeden Dolgun, "Yıllarını yöneticiliğe vermiş 290 müdür görevlendirme ilçe müdürleri ve Danıştay kararı gereği atamaları iptal edilmiş şube müdürleri tarafından değerlendirilerek görevlerine son verilmiştir." diye konuştu.

Bu sırada, kaymakamlık önündeki Türk bayraklarının açık olmadığını gören sendika üyeleri tepki gösterdi, bunun üzerine bir görevli bayraklarının ipini çözüp dalgalandırdı. Sendika üyeleri kaymakamlık içinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne girmek istedi, eylemciler daha sonra bir süre yolu trafiğe kapattı. 'Bu daha başlangıç' sloganları atan grup, olaysız dağıldı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER