HaberlerGündemSendikalardan Milli Eğitim'e siyah çelenkli protesto

Sendikalardan Milli Eğitim'e siyah çelenkli protesto

Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Aktif Eğitim-Sendikası'na bağlı eğitimciler, Balıkesir'in Bandırma İlçe Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak binaya siyah çelenk bıraktı.

Sendikalardan Milli Eğitim'e siyah çelenkli protesto
Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Aktif Eğitim-Sendikası'na bağlı eğitimciler, Balıkesir'in Bandırma İlçe Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak binaya siyah çelenk bıraktı.

Eğitim-İş Sendikası İlçe Temsilcisi Kadir Taylan’ın okuduğu basın bildirisinde, performans puanlama sistemi ile okul yöneticilerinin atanması kınandı. Açıklamada, değerlendirmelerin ve atamaların yanlı olduğu savunularak şöyle denildi: "Okul yöneticilerini değerlendirme süreci sona erdi. Okul müdürlerinin puanları açıklandı. Değerlendirme sonuçlarına göre, torpili olan, iktidara yakın olan malum sendikaya üye olan okul yöneticilerine yüksek puanlar verilmiştir. Bu kişilerin 75 puan almaları sağlanarak görev süreleri uzatılmıştır. Çok açık söylüyoruz ki değerlendirmeler objektif değildir. Siyasidir ve usulsüzdür. Milli Eğitim'de kadrolaşma operasyonu yapılmaktadır. Eğitimin her hücresinde kendi adamlarını görmek isteyen kilit noktalara yandaşlarını getirmeyi hedefleyenler kapalı kapılar ardından iş çevirmiştir. Okulların bir kısmı emir kulları tarafından yönetilecektir. MEB yasası zaten kazanılmış hakları ve sosyal statüleri yok eden bir yasadır. Bu yasanın getirdikleri Türk Milli Eğitim tarihi için utanç vesikasıdır. Herkes emin olmalıdır ki sendikalar olarak bu işin peşini bırakmayacağız. Her türlü hukuki yola başvuracak, yanlı davranan ve tetikçilik yapan ilçe milli eğitim müdürlerini, şube müdürlerini tespit ederek, haklarında suç duyurusunda bulunacağız. Bu makamlar kimsenin orta malı değildir. Kişiye özel davranan, arkası sağlam olanı koruyan, milimetrik hesaplarla yandaş ordusu kurmaya heveslenenler yargı önünde hesap verecektir. Ayrıca sendikalarımızın eylemlilik süreci de devam edecektir. Gerekirse Türkiye’yi eylem alanına çevireceğiz. 76 bin okul yöneticisinin hakkını gasp ettirmeyeceğiz."

Ellerinde pankartlar ile bir süre sloganlar atan sendikacılar, basın açıklamasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koydu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER