HaberlerGündemSendika temsilcisi Delice: Tecrübe, başarı ve liyakat hiçe sayıldı

Sendika temsilcisi Delice: Tecrübe, başarı ve liyakat hiçe sayıldı

Aktif Eğitimciler Sendikası Kırıkkale İl Temsilcisi Tevfik Delice, uzun yıllardan beri okulları idare eden başarılı müdürlerin, görevden alınarak tasfiye edildiğini söyledi.

Sendika temsilcisi Delice: Tecrübe, başarı ve liyakat hiçe sayıldı
Aktif Eğitimciler Sendikası Kırıkkale İl Temsilcisi Tevfik Delice, uzun yıllardan beri okulları idare eden başarılı müdürlerin, görevden alınarak tasfiye edildiğini söyledi.

Başarılı okul müdürlerinin adeta siyasi kıyıma uğradığını aktaran ve ülke olarak tarihi günlerden geçildiğini belirten Delice, “Günler öncesinden yüksek sesle vurguladığımız ‘liyakat esas alınmalı’ söylemimize karşı maalesef kulaklar tıkanmış, tecrübe, başarı ve liyakat hiçe sayılmıştır. Uzun yıllardan beri okulları idare eden başarılı müdürler, görevden alınarak tasfiye edilmiştir. Bu görevden almalar, hangi kritere göre yapılmıştır? Başarılı okul müdürleri adeta siyasi kıyıma uğramıştır. Yapılan bu hukuksuz işlemin adalet imbiğinden süzülerek hakikatin tecelli edeceğine inanıyor, birileri tarafından başarısız sayılsalar da o müdürlerimizin kamu vicdanında başarılı olduklarını da buradan ilan ediyoruz." dedi.

Aktif Eğitimciler Sendikası Kırıkkale İl Temsilcisi Delice, okullarında başarılı olduğunu öğrenci, veli ve öğretmen puanlamasında tam puan alarak kanıtlayan okul müdürlerinin, Milli Eğitim Müdürlüklerinde masa başında kaybettiklerini vurgulayarak, "Bu utanç, masa başında hür iradeleriyle karar veremeyen karar sahiplerine aittir. Öğretmenin müdüre puan vermesi için altı ay beraber çalışma süresi gerekirken daha bir ay önce göreve başlayan şube müdürü, neye göre puan veriyor? Siyasi baskılarla sadece yandaş sendikanın istediği kişilere yüksek puan vermek adalet midir?" diye konuştu.

'LİYAKAT ESAS ALINMALI'

Bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş insanların alın terinin çalındığını ve hakkının gasp edildiğini iddia eden Delice, "Aktif Eğitim-Sen, hep doğrunun yanında olmayı ilke edinmiş bir sendikadır. Bundan dolayı gelip geçici siyasi mülahazaları değil de ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan genç nesilleri düşünmek zorunda olduğumuzun bilincinde olarak bazı uygulamaların getireceği acı sonuçları önceden tespit ve ifade etmeyi bir borç biliyoruz. Bu nedenle şu an uygulanmakta olan ve yarın ciddi sıkıntılar doğuracağından emin olduğumuz idareci atamalarında yüzde 60’lık idari puanlamanın değil de, liyakatin esas alındığı, eğitimin gerçek paydaşlarının belirleyeceği bir değerlendirme sistemi olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER