HaberlerGündemŞen Mahalle Şenlendi

Şen Mahalle Şenlendi

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan roman vatandaşların ikamet ettiği şen mahalle sakinleri, Demokratikleşme Paketindeki kendilerine yönelik açıklamalardan mutlu oldular.

Şen Mahalle Şenlendi
Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan roman vatandaşların ikamet ettiği şen mahalle sakinleri, Demokratikleşme Paketindeki kendilerine yönelik açıklamalardan mutlu oldular.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Demokratikleşme Paketine Türkiye Roman Platformu As Başkanı Ali Çalışır, atılacak olan adımları dikkatle izleyeceklerini söyledi. Açıklanan paketin tüm roman camiasını heyecanlandırıcı bir olay olduğunu belirten Türkiye Roman Platformu As Başkanı Ali Çalışır, “Lapseki ilçesinde yer alan roman vatandaşların ikamet ettiği şen mahalle sakinleri Demokratikleşme Paketindeki kendilerine yönelik açıklamalardan oldukça memnuniyetle karşıladılar. Başbakan Erdoğan'ın Roman Dil ve Kültür Enstitüsü kurularak kültürlerinin yaşatılması mesajı vermesiyle tüm kamuoyunda gözler tekrar roman camialarına dönmüştür. Bizlerde Osmanlı İmparatorluğundan bu yana hizmetlerimizle Türk Milletinin ayakta durması ve yaşatılması adına canlarımızı feda ettik. Biz hep şerefli Türk milletinin yanında ve özünde olduk. Bizlerin de en büyük sorunları işsizliktir. Bizlerde kendi kültürümüzü yaşatıp topluma faydalı bir şekilde entegrasyonu yakalamak istiyoruz. Toplumdaki bu genel yargıyı kırmak adına tarihi bir fırsatı iyi değerlendirmek lazım. Başbakan Erdoğan'ın roman camiasına verdiği bu ödülü tüm romanlar olarak iyi bir şekilde değerlendirmek istiyoruz ve aynı hassasiyeti hükümetimizden de bekliyoruz. İstiyoruz ki romanlardan da çok iyi bir doktor olsun, mühendis olsun, kimyager olsun" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıTürkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecekKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecek​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız
SIRADAKİ HABER