HaberlerGündemŞemdinli'de çığ düşmesi sonucu bir asker hayatını kaybetti

Şemdinli'de çığ düşmesi sonucu bir asker hayatını kaybetti

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde kar nedeniyle kapanan yolun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu bir asker hayatını kaybetti, diğer askere ulaşma çalışmaları sürüyor.

Şemdinli'de çığ düşmesi sonucu bir asker hayatını kaybetti

Hakkari Valiliği, Şemdinli Bölgesinde bulunan Mirgesav Üs Bölgesinin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yol açma çalışması yapan askeri iş makinası üzerine dün saat 17.30 sularında çığ düştüğünü açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, çığ düşmesi sonucu 2 askerin çığ altında kaldığı belirtildi.

Açıklamada, "Olay yerine bölgede bulunan Hudut Birliklerimiz, Hakkari JAK Timi ve AFAD personelimiz hızla intikal etmiş ve saat 20.30’da bir personelimiz ağır yaralı olarak kurtarılmış, Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur." denildi.

Açıklamada, "Şu an itibariyle olay yerinde Hakkari Valisi İdris Akbıyık koordinasyonunda Hakkari AFAD Ekibi, Van AFAD Ekibi, Erzurum AFAD Ekibi, bir Hakkari JAK Timi olmak üzere toplam 37 uzman personel, Hudut Birlikleri ve Jandarma Komando Birlikleri tarafından çığ altında kalan diğer personelimizi arama/kurtarma çalışmaları devam etmektedir." İfadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı da çığ düşmesi sonucu bir askerin hayatını kaybettiğini, diğer personeli arama çalışmalarının sürdüğünü doğrulayarak başsağlığında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

AKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısıAKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısıCumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştüYoncalı Barajı ile 174 bin dekar arazinin su ile buluşturulması bekleniyorYoncalı Barajı ile 174 bin dekar arazinin su ile buluşturulması bekleniyorHizbullah Cemaati Rehberi Gümüş'ten 21'inci yıldönümünde "17 Ocak" mesajıHizbullah Cemaati Rehberi Gümüş'ten 21'inci yıldönümünde "17 Ocak" mesajıKamu arazilerini sahte evrakla satmak isteyen dolandırıcılara dikkat!Kamu arazilerini sahte evrakla satmak isteyen dolandırıcılara dikkat!
SIRADAKİ HABER