HaberlerGündemSelçuk Semaları Şenlendi

Selçuk Semaları Şenlendi

Türk Hava Kurumu’nun (THK) Selçuk’ta düzenlediği 42. Türkiye Paraşüt Şampiyonası, Türk Hava Kuvvetlerine ait CASA tipi uçaktan gerçekleştirilen gösteri atlayışlarıyla başladı. Selçuk Havacılık Eğitim Merkezinde düzenlenen ve 48 profesyonel sporcunun katıldığı şampiyona, 5 Ekim günü sona erecek.

Selçuk Semaları Şenlendi
Türk Hava Kurumu’nun (THK) Selçuk’ta düzenlediği 42. Türkiye Paraşüt Şampiyonası, Türk Hava Kuvvetlerine ait CASA tipi uçaktan gerçekleştirilen gösteri atlayışlarıyla başladı. Selçuk Havacılık Eğitim Merkezinde düzenlenen ve 48 profesyonel sporcunun katıldığı şampiyona, 5 Ekim günü sona erecek.

Aralarında şarkıcı Hayko Cepkin’in de bulunduğu amatör sporcuların gösterileri büyük beğeni toplarken, iki paraşütün üst üste durduğu ikili canopy atlayışı ile Türk bayrağı ile gerçekleştirilen atlayış alkışlarla karşılandı. THK Havacılık ve Eğitim Daire Başkanı Bekir Akyüz ile Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ile gençlerin ağırlıkta olduğu çok sayıda vatandaşın izlediği gösteri atlayışları büyük ilgi görürken, daha sonra başlayan hedef ve formasyon (gösteri atlayışı) dallarında başlayan şampiyonada aynı zamanda milli takımın da seçileceği açıklandı.

Açılışta konuşan THK Havacılık ve Eğitim Daire Başkanı Bekir Akyüz, şampiyonaya katılan sporculara başarı diledi ve hem hedef hem formasyon dallarında oluşacak milli takımın Türkiye’yi uluslararası şampiyonalarda temsil edeceğini söyledi. Paraşütün ve havacılığın ömür boyu süren bir tutku olduğunun altını çizen Bekir Akyüz, “Bütün amacımız bir tarihsel süreci yerine getirmek. Misyonumuz havacılığı Türk insanını temel işi yapmak. Bunun için ülkemizin çeşitli noktalarında her yıl binlerce gencimize ücretsiz olarak çeşitli kurslar düzenliyoruz. Çeşitli branşlarda eğitimler veriyoruz, ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenliyoruz. Bugün burada 42. Türkiye Paraşüt Şampiyonası düzenleniyor. Bugün burada eğitimli ve üst düzey sporcularımız yarışacak. Bunun sonunda milli takımımız oluşacak ve ülkemizi temsil edecekler. Herkes görecek ki amatör havacılığımız birkaç yıl içerisinde çok önemli yerlere gelecek. Çünkü Türk Hava Kurumu olarak paraşüt, yamaç paraşütü, planör ve maket uçak gibi ücretsiz kurslarımızda binlerce nitelikli gencimiz yetişiyor. Bugünkü şampiyonada paraşüt sporu ile tanışıp, bırakmayan ve THK çatısında devam eden sporcular yarışıyor. Eğitim merkezlerimizde yeni sporcular yetişiyor. 16 yaşından gün almış her yaştan gencimiz aramıza katılabilir. Üst yaş sınırı yok. Sağlığınız elverdiği sürece bu sporu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. 44 yıldır bu sporu yapan sporcularımız var. İnşallah şampiyonayı, kazasız belasız emniyetli biçimde tamamlayacağız. Tüm İzmirlileri bu görsel şöleni izlemeye Selçuk'a bekliyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER