HaberlerGündemŞehit ve gazi yakınları unutulmadı

Şehit ve gazi yakınları unutulmadı

Yozgat Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi.

Şehit ve gazi yakınları unutulmadı
Yozgat Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi.

Anadolu Turizm ve Otelcilik tesislerinde verilen iftar yemeğine şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra Vali Vekili Kemal Şahin, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcıları Yavuz Güner ve Can Aksoy, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık, daire müdürleri katıldı. Vali Vekili Kemal Şahin, iftar sonrası yaptığı konuşmada, rahmet ve bereket ayı Ramazan içerisinde şehit ve gazi aileleriyle aynı sofrada bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Şahin, şunları söyledi: "Valiliğimiz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen iftar yemeğimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Yozgat'ta geçen yıl yola çıkan Bozok Bereket Kervanımız yine bu yıl il merkezimiz ve tüm ilçelerimizi gezdi. Bu vesileyle birçok vatandaşımızla iftar yemeğimizi paylaştık. Bugün ise siz çok değerli şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri ile birlikte iftarımızı açıyoruz. Bu bizim için en önemli iftarlardan bir tanesi. Çünkü siz, bu vatan uğruna verdiğiniz evladınızın, yakınlarınızın bizlere bıraktığı emanetlerisiniz. Bu nedenle bu iftarda bir araya gelmek bizim için ayrı bir mutluluktur. Bizler bugün bu topraklarda huzur güven içinde yaşıyorsak bunun en önemli nedeni şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize sağlık sıhhat diliyorum."

GARNİZON KOMUTANI YALÇINKAYA’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Vali Vekili Kemal Şahin, 3 yıldır Yozgat’ta İl Jandarma ve Garnizon Komutanlığı görevini yürüten Albay Recep Yalçınkaya’nın Ankara’ya atanmasından dolayı günün anısına teşekkür plaketi verdi.

Programda birbirinden güzel ilahiler okunurken, şehit yakınları ve gazilerle iftar yapan il yöneticileri ve daire müdürleri şehit aileleri ve gazilerin sorunlarını dinledi.

İLGİLİ HABERLER

Adana'da tarihi eser operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı Adana'da tarihi eser operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındıİstanbul'a yeniden kar geliyorİstanbul'a yeniden kar geliyorCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı var
SIRADAKİ HABER