HaberlerGündemŞehit polisin kızı: Babam nezaretteki hırsızlara bile yemek ikram ederdi

Şehit polisin kızı: Babam nezaretteki hırsızlara bile yemek ikram ederdi

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Huzurevleri semtinde dün gece kaldığı apartmanın önünde düzenlenen saldırıda şehit edilen polis memuru Osman Bal’ın kızı Özlem Bal, babasının 10 yıldır Diyarbakır’da görev yaptığını ve herkes tarafından sevildiğini söyledi. Bal, "Koskoca mahalleye sorun, Diyarbakır’da araştırın, babamı sevmeyen bir tane adam varsa yanıma gelsin benle karşılaşsın. Nezaretteki hırsız ‘açım’ dedi. Nezaretteki hırsızın karnını doyurdu benim babam. Bu adama bu reva mıydı yani." diye kon

Şehit polisin kızı: Babam nezaretteki hırsızlara bile yemek ikram ederdi
Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Huzurevleri semtinde dün gece kaldığı apartmanın önünde düzenlenen saldırıda şehit edilen polis memuru Osman Bal’ın kızı Özlem Bal, babasının 10 yıldır Diyarbakır’da görev yaptığını ve herkes tarafından sevildiğini söyledi. Bal, "Koskoca mahalleye sorun, Diyarbakır’da araştırın, babamı sevmeyen bir tane adam varsa yanıma gelsin benle karşılaşsın. Nezaretteki hırsız ‘açım’ dedi. Nezaretteki hırsızın karnını doyurdu benim babam. Bu adama bu reva mıydı yani." diye konuştu. Şehidin eşi ise "Yediler yiğidimi yediler. Diyarbakır bir yiğit daha yedi." dedi.

Diyarbakır’da dün gece evine gelirken kurulan pusuda üzerine kurşun yağdırılarak şehit edilen polis memuru Osman Bal’ın ailesi Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuştu. Diyarbakır’da evlerinde taziyeleri kabul eden ve cenaze törenini bekleyen acılı aileyi komşuları teselli ediyor. Şehidin kızı Özlem Bal, silah sesleri üzerine aşağı indiğinde babasını kanlar içinde gördüğünü belirterek, "Aşağı indiğimizde kanlar içinde yatıyordu. Görevli değil maçtan geliyordu. Silah sesi duyduk. Aşağı indik." dedi.

Babasının 2004’ten beri Diyarbakır görev yaptığını anlatan Bal, "Babamı sevmeyen insan yoktu. Koskoca mahalleye sorun Diyarbakır’da araştırın babamı sevmeyen bir tane adam varsa yanıma gelsin benle karşılaşsın. Nezaretteki hırsız ‘açım’ dedi. Nezaretteki hırsızın karnını doyurdu benim babam. Bu adama bu reva mıydı yani." diye konuştu.

'BABAM EVE SAĞ GELDİĞİ ZAMAN ŞÜKREDİYORDUM'

"Ama zalimlerin yüzünü güldürmeyeceğim ben şehit kızıyım. Ben de polis olacağım o kanı yerde koymayacağım." diyen Bal, şöyle devam etti: "Babamın kanı üzerine yemin ettim o kanı yerde koymayacağım. Benim iki tane aslan gibi amcam, bir tane de aslan gibi kardeşim var. Bu vatana asker yetişiyor, yetişecek. Ben her gün babam eve sağ geldi diye şükrediyorum, bugün şükrümü yerine getiremedim."

'BİR TERÖR UĞRUNA BİZ YETİM KALDIK, BABASIZ KALDIK'

"Ne istediler benim babamdan. Onlara ne zararı dokundu?" diye soran Bal, babasının kimseye bir şey yapmadığını dile getirdi. Babasının kendisine bile bir kez sesini yükseltmediğini anlatan Özlem Bal, şunları söyledi: "Kimseye bir şey yapmazdı. Bana bir kere sesini yükseltmiş değil. Bir hiç uğruna, bir terör uğruna biz yetim kaldık, babasız kaldık."

'BANA ŞİMDİ ŞEHİT OSMAN KIZI DESİNLER'

Babasının mahallede yardımseverliğiyle bilindiğini anlatan Bal, "Bayramda bizi alır, bütün komşularımızla bayramlaşırdık. Sevmeyeni yoktu. Demek ki sevmeyeni de varmış. Tek dayanağımdı, onu da aldılar. Ayın birinde, 'kızım izin al üniversiteye kaydını yaptıracağım' dedi. Vatan sağ olsun. Bayrağımıza bir kan daha bulaştı. Bana önce 'polis Osman kızı' diyorlardı şimdi 'şehit Osman’ın kızı' desinler. Zalimi güldürmeyeceğim, dimdik ayaktayım. Ağlayıp zalimi güldürmeyeceğim." diye konuştu.

'TAYİNİ ÇIKTI DİLEKÇE VERİP DİYARBAKIR’DA KALDI'

Şehit polis memuru Osman Bal’ın eşi ise kocasının tayinin daha önce çıktığını ancak Diyarbakır’da kalmak için dilekçe verdiğini ve kaldığını söyledi. Bal’ın eşi şunları söyledi: "Yiğidimi yediler. Diyarbakır bir yiğit daha yedi. Kimseye bir kötülük yapmadı. Açın elinden tuttu. Hırsızlıktan yakaladığı insanlara döner ikram etti. Kime kimseye bir şey yapmadı. Fakirin elinden tuttu. Benim işim varken başkasının işine koştu. Benim işlerimi bırakıp vatandaşın işlerini koşuyordu hep. Senin işini yarın diğer gün yaparım deyip onun işine koşuyordu. Eşim hiç kimseye kötülük yapmadı. 11 senedir Diyarbakır’dayım, bugüne kadar kimse eşim için kötü demedi. Tayini çıktı dilekçe verdi gitmedi."

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER