HaberlerGündemŞehit polis memuru Osman Bal memleketi Kozan'da toprağa verildi

Şehit polis memuru Osman Bal memleketi Kozan'da toprağa verildi

Diyarbakır"ın Kayapınar ilçesinde, görev dönüşü evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce kurulan pusuda şehit edilen polis memuru Osman Bal, memleketi Kozan"da törenle toprağa verildi.

Şehit polis memuru Osman Bal memleketi Kozan'da toprağa verildi

Diyarbakır"dan, dün akşam saatlerinde Kozan"a getirilen şehit cenazesi Kozan Devlet Hastanesi morguna konuldu. Şehit Osman Bal"ın 17 yaşındaki kızı Özge, 5 yaşındaki kardeşi Süleyman"ı kucağına alarak, “Kardeşim babamızı vurdular. Babasız kaldık. Biz kime baba diyeceğiz. Allah, onları da babasız bıraksın.“ diyerek feryat etti.

Sabah saatlerinde hastane morgundan alınan cenaze, konvoy eşliğinde önce baba evine getirilerek helallik alındı. Daha sonra Bulduklu İlköğretim Okulu bahçesine getirilen şehidin naaşını gören anne ve çocuklarının feryat ederek ağlamaları, hem polisleri hem vatandaşları göz yaşlarına boğdu.

BABASININ FOTOĞRAFINI ÖPEREK VEDA ETTİ


Şehit polis memuru Osman Bal, kılınan cenaze namazının ardından Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi. Törenin ardından İmamoğlu Kaymakamı ve Kozan Kaymakam Vekili Kürşad Özdemir, babaya şehitlik beratını verirken, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ise şehit eşine Türk bayrağı verdi. Bayrağın verilmesi sırasında şehidin küçük oğlu Süleyman babasının fotoğrafını öptü. Diğer kızı Özge ise Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek"e sarılarak, "Biz babamızı size böyle mi emanet ettik.” dedi. Ailesinin, daha sonra mezarın üzerine kapanarak feryat etmeleri sonucu duygulu anlar yaşandı.

Törene; Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İmamoğlu Kaymakamı ve Kozan Kaymakam Vekili Kürşad Özdemir, Kozan Garnizon Komutanı Yarbay Bülent Siper, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Şimşek, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şehit annesi Suna Kızıloğlu: Ciğerim yanıyor

Diyarbakır"da uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Ali Kızıloğlu"nun baba ocağında hüzün hakim.

Şehit polis memuru Ali Kızıloğlu"nun Hatay"ın Kırıkhan ilçesi Karataş Mahallesi'ndeki evine sabah saatlerinde Türk bayrağı asılırken şehidin yakınları ağıtlar yaktı. Oğlunun şehadet haberini alan acılı anne Suna Kızıloğlu sinir krizi geçirdi. Oğlunun 2 yıl önce göreve başladığını söyleyen acılı anne, "Ciğerim yanıyor, terör artık bitsin, yeter. Oğlum görevi çok seviyordu. Babasını iki yıl önce kaybetti, ben onu çok seviyordum." dedi.

Şehit polis Kızıloğlu, bugün ikindi namazına müteakiben merhum babasının vasiyeti doğrultusunda Karataş Mahallesi'nde bulunan mezarlıkta babasının yanına defnedilecek.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER