HaberlerGündemŞehit Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı

Şehit Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı

Annesinin çarşafına dokunulmasına izin vermediği için sömürgeci Fransız askerleri tarafından şehit edilen Mehmet Kamil ve annesi Hadice Dilek, dualarla anıldı.

Şehit Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı

Sömürgeci Fransa'nın Antep'i işgalinde annesinin çarşafına el uzatan işgalci Fransız askerlerine karşı çıkması sonucu 14 yaşında şehit edilen ve Antep savunmasının sembol isimlerinden biri olan Şehit Mehmet Kamil, şehadetinin 101'inci yılında rahmet ve dualarla anılıyor.

25 Aralık Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 99’uncu yıl dönümünde Antep savunmasının sembol kahramanlarından olan Şehit Kamil ve annesi Hadice Dilek’i anma kapsamında bir program düzenlendi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından organize edilen program Şehitkamil anıtı önünde yapıldı. Programda Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Buradaki programın ardından Antep savunması Milli Kuvvetler Komutanı Ali Şefik Özdemir Bey de Asri Mezarlık'taki kabri başında dualarla anıldı.

Programa, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Tugay Komutan Yardımcısı Tank Kıdemli Albay Bülent Sayar, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürü Dursun Terzi, Şehit Mehmet Kamil’in kardeşi Kemal Dilek’in oğlu Yalçın Dilek, kızları Hatice Kılıç ile Nevin Günaslan ile torunları ve öğrenciler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Conte ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Conte ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştüTürkiye'de 169 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 169 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiBirçok suçtan aranması bulunan şahıs yakalandıBirçok suçtan aranması bulunan şahıs yakalandıTemiz Toplum Derneği: Devlet evsizler için kalıcı çözüm sağlamalıTemiz Toplum Derneği: Devlet evsizler için kalıcı çözüm sağlamalı
SIRADAKİ HABER