HaberlerGündemŞehit Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı

Şehit Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı

Annesinin çarşafına dokunulmasına izin vermediği için sömürgeci Fransız askerleri tarafından şehit edilen Mehmet Kamil ve annesi Hadice Dilek, dualarla anıldı.

Şehit Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı

Sömürgeci Fransa'nın Antep'i işgalinde annesinin çarşafına el uzatan işgalci Fransız askerlerine karşı çıkması sonucu 14 yaşında şehit edilen ve Antep savunmasının sembol isimlerinden biri olan Şehit Mehmet Kamil, şehadetinin 101'inci yılında rahmet ve dualarla anılıyor.

25 Aralık Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 99’uncu yıl dönümünde Antep savunmasının sembol kahramanlarından olan Şehit Kamil ve annesi Hadice Dilek’i anma kapsamında bir program düzenlendi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından organize edilen program Şehitkamil anıtı önünde yapıldı. Programda Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Buradaki programın ardından Antep savunması Milli Kuvvetler Komutanı Ali Şefik Özdemir Bey de Asri Mezarlık'taki kabri başında dualarla anıldı.

Programa, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Tugay Komutan Yardımcısı Tank Kıdemli Albay Bülent Sayar, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürü Dursun Terzi, Şehit Mehmet Kamil’in kardeşi Kemal Dilek’in oğlu Yalçın Dilek, kızları Hatice Kılıç ile Nevin Günaslan ile torunları ve öğrenciler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER