HaberlerGündemSeçim güvenliği toplantısı yapıldı

Seçim güvenliği toplantısı yapıldı

10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı seçimi öncesinde alınacak güvenlik tedbirleri, Kırşehir Valiliği'nde düzenlenen toplantıda görüşüldü.

Seçim güvenliği toplantısı yapıldı
10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı seçimi öncesinde alınacak güvenlik tedbirleri, Kırşehir Valiliği'nde düzenlenen toplantıda görüşüldü.

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak başkanlığında düzenlenen toplantıya Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Vali Yardımcısı M. Fikret Çavuş, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ile güvenlik teşkilatı mensupları katıldı. Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararlar ve seçim kanunu hükümleri doğrultusunda seçimlerin başlangıcından bitimine kadar Yüksek Seçim Kurulu denetiminde, illerde ise il ve ilçe seçim kurullarının denetiminde yürütüleceğini belirten Vali Çakacak, “YSK’nın aldığı kararda seçimlerin başlangıcından bitimine kadar yapılması gereken hususlar, alınması gereken tedbirler, propaganda yasakları ve serbestlikleri gibi bütün konular belirlenmiştir. Bizlere düşen görev, seçimlerin huzur ve güven içerisinde geçmesini temin etmektir. Vatandaşlarımızın oylarını özgür bir iradeyle ve rahatça kullanabilmelerini sağlamaktır. Oy kullanma işleminin tamamlanmasından sonra da sandıkların ilçe seçim kurullarına güvenli bir şekilde intikal etmesini sağlamaktır. Hem seçim öncesinde, hem seçim sırasında hem de seçim sonrasında gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması seçimlerin huzurlu geçmesi adına büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Kırşehir’in huzurun, güvenliğin, birlik ve beraberliğin hâkim olduğu bir kent olduğunu ifade eden Vali Çakacak, “Kırşehir, her zaman olduğu gibi seçimlerde de huzurlu bir il olmuştur. Bunu geçtiğimiz tüm seçimlerde de gördük. Şimdiye kadar önemli boyutlarda, kanun dışı olaylar olmadı, bu seçimlerde de olmayacağına inanıyorum. Temennimiz, ilimize yakışır bir şekilde seçim ortamı geçirmektir.” şeklinde konuştu. Toplantı, cumhurbaşkanı seçiminde alınacak tedbirlerin değerlendirilip görüşülmesi ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Kısıtlamadan muaf listesi genişletildiKısıtlamadan muaf listesi genişletildiCumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Conte ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Conte ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştüTürkiye'de 169 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 169 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiBirçok suçtan aranması bulunan şahıs yakalandıBirçok suçtan aranması bulunan şahıs yakalandı
SIRADAKİ HABER