HaberlerGündemSebze üretimi için ilk fide dikimi yapıldı

Sebze üretimi için ilk fide dikimi yapıldı

Batman’da 176 dekar alanda sebze üretimi için ilk fide dikimi ve çapalama işlemlerine başlandı.

Sebze üretimi için ilk fide dikimi yapıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, Batman merkeze bağlı İkiztepe köyünde 176 dekar alanda sebze üretimi için ilk fide dikimi ve çapalama işlemlerine başlandığını söyledi.

Gün “Sebzecilik yapan çiftçi Yunus Oral'ı ziyaret ederek taleplerini dinledik. 176 dekar alanda marul, soğan, salatalık, biber, kabak, patlıcan ve domates üretimi yapılıyor. Bu alanda üretilecek sebzeler ilimiz ve komşu illerin ihtiyacını karşılayacak potansiyele sahiptir.” ifadelerini kulandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER