HaberlerGündemSayıştay Başkanı Baş Siirt Üniversitesinin sanal seminerine katıldı

Sayıştay Başkanı Baş Siirt Üniversitesinin sanal seminerine katıldı

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Siirt Üniversitesinin Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen "Denetim Tarihi ve Kariyer Planlaması" adlı sanal seminerinde sunum yaptı.

Sayıştay Başkanı Baş Siirt Üniversitesinin sanal seminerine katıldı

"Muhasebe-Denetim Mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği" hakkında bilgilerini paylaşan Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, yapmış olduğu sunumda denetim mesleğinin ve Sayıştay kurumunun tarihsel gelişimine ve gençlerin kariyer yönelimlerine katkı sağlayacak bilgi ve önerilerini paylaştı. Söyleşinin sonunda ise Sayıştay Başkanlığı’nda var olan kariyer olanakları hakkında detaylı bilgi verdi.

Sanal seminerin kapanış konuşmasını gerçekleştiren Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak,  "Sunumunuz ile bizleri tarihte bir yolculuğa çıkardınız. Divan-ı Muhasebat’tan Sayıstay Başkanlığı’na uzanan kurumsal tarih hakkında verdiğiniz bilgiler ile devletimizin yapısının ne kadar eskiye dayandığını öğrencilerimize yeniden göstermiş oldunuz. Salgın sonrası normalleşmeyle birlikte sizlerle üniversitemizde yüz yüze bir toplantı yapmayı istiyoruz. Programımıza katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.  "  dedi.

Sanal seminere Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER