HaberlerGündemSayıştay Başkanı Baş Siirt Üniversitesinin sanal seminerine katıldı

Sayıştay Başkanı Baş Siirt Üniversitesinin sanal seminerine katıldı

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Siirt Üniversitesinin Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen "Denetim Tarihi ve Kariyer Planlaması" adlı sanal seminerinde sunum yaptı.

Sayıştay Başkanı Baş Siirt Üniversitesinin sanal seminerine katıldı

"Muhasebe-Denetim Mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği" hakkında bilgilerini paylaşan Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, yapmış olduğu sunumda denetim mesleğinin ve Sayıştay kurumunun tarihsel gelişimine ve gençlerin kariyer yönelimlerine katkı sağlayacak bilgi ve önerilerini paylaştı. Söyleşinin sonunda ise Sayıştay Başkanlığı’nda var olan kariyer olanakları hakkında detaylı bilgi verdi.

Sanal seminerin kapanış konuşmasını gerçekleştiren Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak,  "Sunumunuz ile bizleri tarihte bir yolculuğa çıkardınız. Divan-ı Muhasebat’tan Sayıstay Başkanlığı’na uzanan kurumsal tarih hakkında verdiğiniz bilgiler ile devletimizin yapısının ne kadar eskiye dayandığını öğrencilerimize yeniden göstermiş oldunuz. Salgın sonrası normalleşmeyle birlikte sizlerle üniversitemizde yüz yüze bir toplantı yapmayı istiyoruz. Programımıza katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.  "  dedi.

Sanal seminere Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER