HaberlerGündemSason kazasında sürücü tutuklandı, okul idarecileri açığa alındı

Sason kazasında sürücü tutuklandı, okul idarecileri açığa alındı

Batman’ın Sason ilçesinde tekstil ve öğrencileri taşıyan minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu iki kardeşin vefat ettiği, 24 kişinin de yaralandığı kazada sürücü Eşref Yavuz tutuklanırken, bazı okul idarecileri ise açığa alındı.

Sason kazasında sürücü tutuklandı, okul idarecileri açığa alındı

Önceki gün sabah saatlerinde Sason ilçesine bağlı Gürgenli (Keçıreng) köyünde öğrenci ve tekstil işçilerini taşıyan Eşref Yavuz yönetimindeki 72 BC 774 plakalı minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu Selim (18) ve Yasemin (17) Barlık kardeşler vefat etmiş 24 kişi de yaralanmıştı.

Yaşanan kazanın ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan sürücü Eşref Yavuz, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kaza sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından olayın aydınlatılması amacıyla iki müfettiş görevlendirildi. Soruşturma devam ederken kaza sonrası Sason Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü ve müdür yardımcısı ile Sason Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve müdür yardımcısının açığa alındığı öğrenildi.

Olaya ilişkin Valilikten henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER