HaberlerGündemSapanca'da İsrail protestosu

Sapanca'da İsrail protestosu

İsrail'in Gazze saldırıları Sakarya'nın Sapanca ilçesinde protesto edildi.

Sapanca'da İsrail protestosu
İsrail'in Gazze saldırıları Sakarya'nın Sapanca ilçesinde protesto edildi.

Sapanca Bilgi Eğitim Dayanışma Derneği'nce (SABED) Rüstempaşa Camisi önündeki meydanda dün düzenlenen eylem, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Yer sofrasında iftar açan vatandaşlar, Gazze'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Grup adına açıklama yapan Osman Sevim, İsrail'in yüzlerce insanı esir kamplarında tuttuğunu, aileleri evleri ile birlikte toprağa gömdüğünü, yaşlı ve felçli insanları füze ile öldürdüğünü söyledi.

Filistin meselesinde, Gazze meselesinde öfkenin sadece İsrail'e ait olmadığını kaydeden Sevim, "Öfke Arap yurdunu, İslam yurdunu denetim altına alıp onu pazarlayıp kaynaklarını peşkeş çekerek iktidar satın alıp bu acının üzerine bastıranlardır. Saltanat ve şatafat arasında insanlığını ve tüm değerlerini kaybeden görgüsüz ve acımasızlaradır. İsrail kadar onlar da suçludur. Gazzeliler onurları ile ölüme gidiyor. Bu terör örgütünün hiçbir malı kullanılmamalı ve Siyonistlere destek verilmemelidir" dedi. Slogan atan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladı
SIRADAKİ HABER