HaberlerGündemŞanlıurfalı öğrenci Caribou Matematik yarışmasında dünya birincisi oldu

Şanlıurfalı öğrenci Caribou Matematik yarışmasında dünya birincisi oldu

Şanlıurfalı ilkokul öğrencisi Halil Güneş, Kanada'da düzenlenen Caribou Matematik Yarışmasında tüm soruları doğru cevaplayarak büyük başarı elde etti.

Şanlıurfalı öğrenci Caribou Matematik yarışmasında dünya birincisi oldu

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Kanada merkezli uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında 2 bin 554 öğrenci arasında tüm soruları doğru cevaplayarak dünya birincisi olan Eyyübiye Günbalı İlkokulu öğrencisi Halil Güneş'i makamında misafir etti.

Ziyarette minik şampiyonla bir süre sohbet eden Yapıcıer, Halil'den yeni başarılar beklediğini söyledi.

Yapıcıer, "Bugün burada Halil'in ilimize kazandırdığı başarının mutluluğunu yaşıyoruz. Yaşıtlarına göre daha başarılı olan öğrencimizin yeteneğinin ortaya çıkarılmasında emeği geçen ailesine, okul idarecilerine ve sınıf öğretmenine teşekkür ediyorum. Eyyübiye Günbalı İlkokulundan, bir köy okulundan gelerek binlerce öğrenci arasından birinciliği alarak gurur kaynağımız olan Halil'in başarılarının devamını diliyorum.'' şeklinde konuştu.

Yapıcıer, ziyaret sonunda Uluslararası Caribou Matematik yarışmasında Dünya Birinciliği alan Güneş'e hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER