HaberlerGündemŞanlıurfa yaralı bulunan "Mısır Akbabası" koruma altına alındı

Şanlıurfa yaralı bulunan "Mısır Akbabası" koruma altına alındı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaralı bulunan Mısır Akbabası, Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavisi yapılmak üzere veterinere götürüldü.

Şanlıurfa yaralı bulunan "Mısır Akbabası" koruma altına alındı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Gedik kırsal Mahallesi'nde tarlada çalışan çiftçiler tarafından Mısır Akbabası bulundu.

Yaralı olduğu anlaşılan kuşu evlerine götüren mahalle sakinleri, durumu Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine haber verdi.

Gedik kırsal Mahallesi'ne gelen Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, yaralı kuşu koruma altına aldı. Yaralı kuş, tedavisi yapılmak üzere veterinere götürüldü.

Atmacagiller familyasının tek türü olan Mısır Akbabası, Türkiye ve Avrupa'daki en küçük akbaba türü olarak biliniyor.

Mısır Akbabası, Dünya Doğayı Koruma Birliği (IUCN) tarafından "tehlike altında" olan kuşlar statüsüne alınmıştır.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER