HaberlerGündemŞanlıurfa sınırında DAİŞ mensubu kadın yakalandı

Şanlıurfa sınırında DAİŞ mensubu kadın yakalandı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, sınır hattından illegal yollardan Türkiye'ye geçmek isterken yakalanan DAİŞ mensubu kadın, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şanlıurfa sınırında DAİŞ mensubu kadın yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2015 Ekim ayında DAİŞ'e katılan, hakkında 'canlı bomba eyleminde kullanılabilecek kişilerden olduğu' şeklinde istihbari bilgi bulunan ve İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesinde 'Gri' kategoride aranan H.T.O. isimli kadın, PKK/KCK-PYD/YPG kontrolündeki Haseke/Hol kampından kaçarak, Akçakale ilçesi sınır hattından illegal yollardan Türkiye'ye geçişi esnasında yakalandığı, belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından hakkında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte mahkemeye sevk edilen H.T.O. isimli kadın, tutuklanarak Hilvan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER