HaberlerGündemŞanlıurfa’daki hafif şiddetli deprem paniğe neden oldu

Şanlıurfa’daki hafif şiddetli deprem paniğe neden oldu

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde 2,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Şanlıurfa’daki hafif şiddetli deprem paniğe neden oldu

Saat 21.43’te yerin 7,4 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem paniğe neden oldu. Depremi hisseden vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin merkez üssünü Karaköprü ilçesi, depremin büyüklüğünü ise 2,4 olarak açıkladı.

Deprem ile ilgili Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz Karaköprü ilçe merkezli meydana gelen 2,4 şiddetindeki deprem nedeniyle, AFAD İl Müdürlüğümüzce yapılan çalışma sonucunda tespit edilen herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Ankara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklamaÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyor
SIRADAKİ HABER