HaberlerGündemŞanlıurfa'daki gizemli metal cisim kaldırıldı

Şanlıurfa'daki gizemli metal cisim kaldırıldı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından boş araziye dikilen ve monolit süsü verilen metal cisim bu sabah ortadan kayboldu.

Şanlıurfa'daki gizemli metal cisim kaldırıldı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Göbeklitepe yakınlarındaki Örencik kırsal mahallesinde, boş araziye dikilen 3 metre yüksekliğinde, 45 santimetre genişliğindeki metal cisim görenleri heyacanlandırmıştı. Metal cismin üzerinde ise Göktürk alfabesiyle 'Gökyüzüne bak, ayı göreceksin' ifadesi yazılıydı.

Metal cismi gören mahalle sakinleri durumu jandarma ekiplerine bildirmişti. Metal cismin etrafını güvenlik şeridi ile kapatan jandarma,  metal cismi koruma altına almıştı.

Kim tarafından ve nasıl dikildiği halen belirlemeyen cisim, bir anda yerel ve ulusal medyada "Şanlıurfa'da monolit görüldü" diye servis edilmişti.

Her halinden yeni dikildiği, üzerindeki boyanın dahi tam olarak kuramadığı ve soba tenekesinden yapıldığı tahmin edilen cisim, bir anda Türkiye ve dünya gündemine düşmüştü.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, esrarengiz cismi incelemiş ama konu hakkında bir açıklama yapmamıştı.

Monolit nedir?

Monolit, yekpare taş veya kayadan meydana gelen, görünüşte dağ benzeri bir jeolojik veya teknolojik, büyük boyutlu bir kitle olarak tanımlanıyor. Monolit'in, ABD ve bazı avrupa ülkelerinde görüldüğü iddia edilmişti.

Esrarengiz bir şekilde ortaya çıkan metal cisim bu sabah saatlerinde bir anda ortadan kayboldu.

Metal cismin kim tarafından kaldırıldığı ile ilgili şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

İLGİLİ HABERLER

İlahiyatçı Ünel'den Miraç Gecesi'nde Kudüs'ün özgürlüğü için dua edin çağrısıİlahiyatçı Ünel'den Miraç Gecesi'nde Kudüs'ün özgürlüğü için dua edin çağrısıMardin’de “Tarımsal Gen Kaynakları” çalıştayı başladıMardin’de “Tarımsal Gen Kaynakları” çalıştayı başladıMersin genelinde trafik işaretleri denetimleri yapıldıMersin genelinde trafik işaretleri denetimleri yapıldıDüğün salonu işletmecileri bir saat sınırını yetersiz buluyorDüğün salonu işletmecileri bir saat sınırını yetersiz buluyorAğrı Umut Kervanı 270 ihtiyaç sahibi aileye ulaştıAğrı Umut Kervanı 270 ihtiyaç sahibi aileye ulaştı
SIRADAKİ HABER