HaberlerGündemŞanlıurfa'da yaralı porsuk bulundu

Şanlıurfa'da yaralı porsuk bulundu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaralı halde bulunan porsuk, koruma altına alındı.

Şanlıurfa'da yaralı porsuk bulundu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Güvercin kırsal Mahallesi'nde, mahalle sakinleri tarafından nesli tükenen hayvanlar arasında yer alan porsuk bulundu.

Yaralı olduğu anlaşılan porsuk, jandarma ekiplerine teslim edildi. Jandarma ekipleri, yaralı porsuğu, tedavi ve koruma amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar Şanlıurfa İl Müdürlüğüne teslim etti.

Porsuk, sansargiller familyasından memeli hayvan türüdür.  Asya ve Avrupa'nın belirli kesimlerinde yaşayan porsuk, nesli tükenen hayvanlar arasında yer almaktadır.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER