HaberlerGündemŞanlıurfa’da üç günde 8 bin 754 iş yeri denetlendi

Şanlıurfa’da üç günde 8 bin 754 iş yeri denetlendi

Şanlıurfa'da salgınla mücadele kapsamındaki denetimler cuma günü ve hafta sonu devam etti.

Şanlıurfa’da üç günde 8 bin 754 iş yeri denetlendi

Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında Şanlıurfa Valiliği koordinesinde kolluk kuvvetleri, zabıta ve kamu personellerinden teşkil edilen denetim ekipleri, salgın denetim planına göre hafta sonu denetimlerini sürdürdüler.

Denetim ekipleri, halkın yoğun şekilde girip çıktığı iş yerleri, berberler, toptan gıda satış yerleri, giyim mağazaları, kuyumcular, kırtasiyeler, kozmetik satış noktaları, spor tesisleri ve ev eşyaları satış mağazaları gibi yerleri denetledi.

İşletme sahipleri ve çalışanlarını tedbir kararları ve kurallara karşı duyarlı olmaya davet eden ekipler, 12 Mart 2021 Cuma günü 3 bin 598, 13 Mart 2021 Cumartesi günü 3 bin 13 ve 14 Mart 2021 Pazar günü ise 2 bin 143 iş yerini denetledi.

Üç günlük denetimlerde kurallara uymadıkları belirlenen 51 iş yeri, maske ve sosyal mesafe ihlalinde bulunan 116 kişi, saat 21.00’den sonra uygulanmaya devam eden sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri tespit edilen 68 kişi ve izolasyon denetimlerinde adresinde bulunmayan bir kişi hakkında idari para cezası işlemi uygulandı.

Cumartesi günü 394 ekip halinde 276 araç ve bin 401 personelin katıldığı denetimler, pazar günü de 373 ekip, 251 araç ve bin 286 personel ile gerçekleştirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER