HaberlerGündemŞanlıurfa'da teknenin devrilmesi sonucu 2 kişi gölette kayboldu

Şanlıurfa'da teknenin devrilmesi sonucu 2 kişi gölette kayboldu

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde gölette balık avlamaya çıkan gençlerin teknelerinin alabora olarak devrilmesi sonucu 2 genç suda kayboldu.

Şanlıurfa'da teknenin devrilmesi sonucu 2 kişi gölette kayboldu

Olay, Karacadağ Bölgesinde bulunan Soydan Mahallesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, sulama göletinde tekne ile balık avlamaya çıkan gençlerin teknesi fırtınadan dolayı alabora olarak devrildi.

Teknenin devrilmesi sonucu sulara gömülen gençlerden Jiyan Kengiş (19) ve Ahmet Mindeş (22) bir süre sonra göllete kaybolurken, Mahmut Kengiş (25) ise kendi imkânları ile yüzerek sudan çıkmayı başardı.

Mahmut Kengiş'in haber vermesi sonucu olay yerine jandarma, sağlık ve su altı arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Su altı arama kurtarma ekiplerinin tüm aramalarına rağmen su da kaybolan gençlere ulaşılmazken karanlıktan dolayı arama kurtarma çalışmalarına ara verildi. Arama çalışmalarının yarın sabah yeniden başlayacağı öğrenildi.

Sudan yüzerek kurtulan Mahmut Kengiş’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen gölette kaybolan gençlerin yakınları ise sinir krizi geçirdi. Aile bireylerine olay yerinde bulunan 112 ekiplerince müdahale edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER