HaberlerGündemŞanlıurfa'da teknenin batması sonucu gölette kaybolan gençleri arama çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa'da teknenin batması sonucu gölette kaybolan gençleri arama çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gölette balık tutmak için bindikleri teknenin devrilmesi sonucu kaybolan 2 genci, arama çalışmaları devam ediyor.

Şanlıurfa'da teknenin batması sonucu gölette kaybolan gençleri arama çalışmaları sürüyor

Olay, Karacadağ bölgesinde bulunan Soydan kırsal mahallesinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre,  arkadaşları ile piknik yaptıktan sonra gölette balık tutmak isteyen gençlerin bindikleri tekne fırtınadan dolayı alabora olarak devrildi.

Teknenin devrilmesi sonucu Jiyan Kengiş (19) ve Ahmet Mindeş (22) gölette bir anda kaybolurken, Mahmut Kengiş (25) ise kendi imkânları ile yüzerek göletten çıkmayı başardı.

Olayın ardından Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı arama kurtarma polisleri ve AFAD ekipleri, gölet içinde arama çalışması başlattı.

Dün akşam olumsuz hava koşullarından dolayı ara verilen arama çalışmaları bu sabah saatlerinde yeniden başladı.

Yapılan tüm aramalara rağmen saat 16.00 itibarıyla gençlere ulaşılamadı.

"Ailelerin, gölet kenarında çaresizce bekleyişi sürüyor"

Teknenin alabora olması sonucu gölette arama kurtarma çalışmalarını çaresizce izleyen aileler sinir krizi geçirdi. Kaybolan gençlerin yakınlarından Eyyüp Özdemir, arama çalışmaları ile ilgili İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, " Şu an göllette yaklaşık 20 kişilik ekiple aramalar devam ediyor. Göletin bataklık olmasından dolayı arama çalışmaları ağır ilerliyor. İnşallah bir an önce gençlerimizin bulunmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER