HaberlerGündemŞanlıurfa’da tefecilere yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa’da tefecilere yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde "Tefecilik Suçuyla Mücadele" kapsamında gerçekleştirilen operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da tefecilere yönelik operasyonda 2 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce Viranşehir ilçesinde, ‘Tefecilik Suçuyla Mücadele’ye yönelik olarak 19 Şubat 2021 günü gerçekleştirilen operasyonda; A.E. ve İ.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüpheli şahısların nakit ihtiyacı olan mağdurlara yüksek faizli borç para vererek karşılığında senet imzalattıkları, imzalattıkları senetleri icraya vererek mağdur şahısları zor duruma düşürdükleri tespit edilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında gözaltına alınan şahıslarla birlikte 2 adet tabanca, 6 adet tapu senedi, borçlu şahıslara ait toplam değeri yaklaşık 500 bin TL değerinde 6 adet senet ile çok sayıda dokümana el konulduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER